UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Nekupuj, adoptuj!

Adoptuj zvíře v Zoo

Nekupuj, adoptuj. To je tak, když chcete potěšit své starší dítě, které se zajímá o přírodu a hlavně zvířátka. Dospělo totiž do věku 10 let a tak ho všechno kolem zajímá a chce také, co nejvíce, pomoci. A tak se stane, že společně, při návštěvě zoologické zahrady dostanete super nápad, že koupíte k adopci zvířátka. Zaujala Vás totiž možnost, že budete přispívat na lva. Vaše dítě je z toho nadšené a vy musíte vysvětlovat, jak to funguje, jak mu za peníze, které pošlete postaví třeba lepší bydlení, dostane lepší stravu, budou mu moci pořídit ještě kamaráda a tak dále. Samozřejmě tuto radost chcete sdílet i se čtyřletým dítětem a snažíte se mu to ještě jednou a lépe vysvětlit, aby pochopilo, co vlastně vás potěší. Po dlouhém vysvětlování vám nakonec odkýve, že tomu rozumí a je to moc fajn.

Je to přeci jen šikula a na svůj věk, velmi rychle pochopí i složitější věci. Chodí do školky, ale přeci jen už je ve skupince se staršími dětmi, v předškolácích. Máte tedy radost všichni a odcházíte spokojeni s tím, že návštěva se vydařila a všichni jste udělali dobrou věc. Další den jde vaše dítě do školky, ale  tam už ta jeho verze vyzní malinko jinak. A vy, když si odpoledne jdete své milované a šikovné dětátko vyzvednout, tak se vás ostatní rodiče, ale i paní učitelky opatrně ptají, jestli jste v pořádku. Když vám to nedá a později se zeptáte proč, vysvětlí Vám, co Vaše čtyřleté dítě ve školce vyprávělo. Dozvěděla jsem se, že budeme stavět boudu pro lva a protože maminku to stálo hodně korunek, budeme mít živého malého lva a taky mu časem koupíme kamaráda, aby nebyl smutný a měl si s kým hrát. A jak ostatní na den zvířátek chodí ukazovat své mazlíčky, tak že ho potom přivede ukázat do školky, místo králička, kterého měl s sebou posledně. 

Ve školce sice mají pochyby ale stejně jeho verze je tak důvěryhodná, navíc lva dokázal popsat krásně a dokonce ho našel paní učitelce v knížce, takže proč by mu nevěřili. A tak po Vás koukají jako na člověka, který už asi nemá co na práci, nehledí na okolí a asi ani neví co s penězi.  Protože, kdo si jen tak může koupit na zahradu lva? Když se až po týdnu dozvíte, proč vás mají za zvláštní rodiče, tak se nestačíte divit a nevíte co přesně na to paní kuchařce nebo paní učitelce říci. No, nakonec jsme vše vysvětlili a všichni se tomu zasmáli. I když i dnes, když někoho zveme na návštěvu, tak občas s oblibou říkáme, až k nám půjdou, ať si dají pozor na lva u nás na zahradě. 

Pro Dudlu sepsala maminka: Zuzana Slámová


Nekupuj, adoptuj

Blíží se Vánoce, narozeniny, svátek nebo výročí a vy možná opět tápete nad vhodným dárkem. Pro někoho se vybírají skoro sami, ale každý má určitě v rodině někoho, kdo nikdy nic nechce a nic nepotřebuje. A pořídit někomu takovému dárek znamená přinést domů další lapač prachu nebo věc, která bude roky ležet v šuplíku a dotyčný ji ze sentimentu a úcty k vám nikdy nevyhodí. I když je zkrátka k ničemu. Řešením může být speciální typ dárků „Nekupuj – adoptuj“.

V čem to spočívá? Princip je velice jednoduchý. Přispějete dobré věci a dotyčné osobě předáte darovací list, který získáte po zaplacení. Tímto způsobem můžete darovat všechno možné a pokaždé budete skutečně originální.

Například takové pojmenování hvězdy může být velice originálním gestem pro zamilované. Dívku jistě potěší, když se s ní budete dívat na hvězdy a mimoděk ji oznámíte, že jedna z nich nese právě její jméno… Zůstaňme ještě chvíli ve vesmíru, protože díky některým organizacím je možné zakoupit dokonce kousek plochy na Měsíci!

Malé i velké ochránce zvířat může potěšit adopce zvířete. Spolu s jedinečným dárkem přispějete na nákup potravin pro zvíře, které si vyberete, nebo na veterinární péči, kterou potřebuje. Může se jednat o živočichy na druhé straně planety, ale klidně i v nejbližší zoologické zahradě nebo záchranné stanici. Když už jsme u ochrany přírody, nesmíme zapomínat ani na problém kácení deštných pralesů. Existuje už celá řada projektů, díky nimž můžete zakoupit kousek pozemku pro výsadbu nových stromů, nebo za podstatně nižší cenu zasadit několik stromů na jednom z takových míst.

Je zbytečné kupovat další lapače prachu, ale zároveň se nehodí přijít na oslavu s prázdnou. Projekt „Nekupuj – adoptuj“ nabízí celou řadu možností a vám už stačí vybrat takový, který udělá největší radost. V případě adopce zvířat můžete snadno zjistit, na co byly právě vaše peníze použity.

Pro Dudlu sepsala: Alena Teclová

Víte, že nákupem Nekupuj, adoptuj! na Dudlu.cz podporujete Nadační fond Radost dětem, kam každoročně darujeme 20 % z celkového zisku? Padne-li vám do oka nějaká hračka nebo dětské zboží, můžete jedním nákupem udělat hned dvojitou radost. A pokud jste si u nás Nekupuj, adoptuj! nevybrali, tak se nic neděje a budeme moc rádi, když nám nemocné děti pomůžete podpořit přímo přes transparentní účet nadačního fondu, který podporuje i hokejista Tomáš Plekanec a tenistka Lucie Šafářová. Každá korunka se počítá a i malý krok pro vás, může být velkým krokem pro někoho jiného. Už máte vybráno a chcete ušetřit? Využijte dopravu zdarma od 2 000 Kč, získejte dárek k nákupu od 1 000 Kč a nebo si přečtěte pár našich dalších tipů jak ušetřit peníze.

zviratka-bbb-dudlu

Autor: BBB Ilustrace (zakoupeno pro Dudlu.cz)

Přečtěte si tematické články z blogu: Svět zvířat