UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Nůžky na papír

Kancelářské nůžky

Asi každý z nás zná nůžky na papír a popravdě řečeno je to něco, co někdo může používat každý den a jiný zase používá nůžky na papír jen zřídkakdy. Ale pokud máte svoji práci, která spočívá v tom, že vyrábíte něco z papíru (ať už je to cokoliv), nejspíše budete asi nůžky na papír určitě hodně potřebovat. Na druhou stranu, práce s nůžkami je opravdu kreativní a zábavná. Můžete v ní získat nové zkušenosti, také i nové alternativy (které můžete I sami objevit) a posouvat se ve vaší tvořivé práci každý den.

Nůžky ale nejsou určeny jen jako výrobek pro ty, které se nějakou kreativní prací spojenou s papírem a výrobky živí. Nůžky na papír mohou klidně využívat i ti, co mají malé děti a chtějí je něco naučit (to znamená, rodič může naučit sám dítě naučit, jak s nůžkami pracovat, jak se stříhá, k čemu nůžky slouží a jaký mají vlastně účel). Poté když to dítě zvládnete naučit, bude samostatné a práci s nůžkami bude pravděpodobně ovládat bravurně, když jste ho to trpělivě učili. Je ale potřeba, abyste si s tímto učením počkali ale až na dobu, kdy bude dítě větší (například 5,6,7 let), protože úplně malé dítě například ve třech letech by si mohlo s nůžkami hodně ublížit.
 
Znáte to, když děti chtějí vyzkoušet všechno a stačí chvilka nepozornosti a než se nadějete, tak malé dítě se raz dva střihne nůžkami a ani nevíte jak. Proto je potřeba v každém věku při práci s nůžkami opatrnost, které není nikdy dost. Je lepší opravdu být více opatrný a dělat práci pomaleji, než se zranit. Nůžky jsou velice dobrý nástroj, který využívá plno lidí a troufnu si říct, že pro některé nůžky na papír (ač se jeví jako obyčejná věc, kterou koupíte v obchodě za pár korun) jsou opravdovým vynálezem dnešní doby, protože s nimi den co den pracují a ve většině případů je i jejich práce baví a naplňuje.
 
Pro Dudlu napsala: Simona Holá

Prohlédněte si kompletní nabídku hraček:

Víte, že nákupem nůžek na stříhání papíru na Dudlu.cz podporujete Nadační fond Radost dětem, kam každoročně darujeme 20 % z celkového zisku? Padne-li vám do oka nějaká hračka nebo dětské zboží, můžete jedním nákupem udělat hned dvojitou radost. A pokud jste si u nás nůžky na papír nevybrali, tak se nic neděje a budeme moc rádi, když děti pomůžete podpořit přímo přes transparentní účet nadačního fondu, který podporuje i hokejista Tomáš Plekanec a tenistka Lucie Šafářová. Každá korunka se počítá a i malý krok pro vás, může být velkým krokem pro někoho jiného. Už máte vybráno a chcete ušetřit? Využijte dopravu zdarma od 2 000 Kč, získejte dárek k nákupu od 1 000 Kč a nebo si přečtěte pár našich dalších tipů jak ušetřit peníze.

kreativni-tvoreni-dudlu-bbb

Autor: BBB Ilustrace (zakoupeno pro Dudlu.cz)

Přečtěte si tematické články z blogu: Pro maminky a tatínky