UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Ochrana proti hmyzu

Ochrana proti hmyzu


Všichni víme, jak dovede být hmyz v létě otravný. Nejhorší je, když Vám komáři a další havěť nalétá i domů a vy pak běháte po místnostech a snažíte se komáry a mouchy zabít. Když se Vám to podaří, kolikrát si nadáváte, že Vám po nich zůstal flek. Když už jsme třetí den po sobě strávila asi hodinu chytáním hmyzu, rozhodla jsem se, že s tímto zatočím. Pořídili jsme si síťky do oken a do dveří jsem koupila síťku, která je průchozí a drží ji u sebe magnetky. Takže vždy, když projdete, sama se za vámi uzavře.

Byla krásná a říkala jsem si, že jen co ji pověsím, bude problém s hmyzem konečně zcela vyřešen. Po dnešku, už se k nám dovnitř nikudy nedostane. Síťku jsem si nachystala do kuchyně, že dodělám oběd a půjdu ji nalepit na dveře. Po obědě jsem si na ní vzpomněla a začala jsem ji hledat Malý si ji, ale zatím odnesl do pokojíčku a celý se do ní obalil, jak do šátečků. Tak jsem ji z něj sundala a šla ji věšet. Docela mi to dalo zabrat. Ale povedlo se. Ale když jsem ustoupila o dva kroky vzad, zkontrolovat, jak mi vše drží a jak se síťka ve dveřích krásně vyjímá, málem mě trefil šlak. Na síťce byly vystřihané různé tvary, na různých místech. I když s odstupem času musím uznat, že některá kolečka a srdíčka byla celkem povedená a syn je celkem zručný.

Musím říct, že za tu chvilku, co to musel mít u sebe v pokojíčku, ji stihl opravdu celou zničit a mne nezbylo, než shánět novou. Tahle byla opravdu nepoužitelná a už ani zašití nepřicházelo v úvahu. Podařilo se mi ji naštěstí objednat celkem levně znovu a za tři týdny mi ji pošta doručila. Do té doby jsme museli dávat pozor a dveře za sebou zavírat. Nová už vydržela a synovi jsme důrazně vysvětlili, že nůžky slouží pouze na papír. Na to si ale příště nechtěl nechat ostříhat nehty, protože nůžky jsou přeci jen na papír.

Pro Dudlu napsala: Zuzana Slámová