UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Odstraňovač chlupů

Odstraňovače chlupů

Říkáte si, že to už není možné? Pořád uklízíte? Máte mazlíčka, který extrémně líná a vy už prostě nevíte, co s tím a jste takzvaně na prášky? Pořád se kvůli tomu rozčilujete? Přivozujete si akorát zbytečné vrásky. Dříve jsem tento problém taky řešila a taky mi kvůli tomu nebylo zrovna do smíchu. Nicméně jednoho dne jsem si řekla: A dost! Tohle musí skončit! Nemůžu se každý den rozčilovat a říkat si, že už na to nemám. Mít nervy. Pořád jenom uklízet. Proto jsem se rozhodla, že tuto situaci začnu řešit. Pro spoustu lidí by řešením mohlo být to, že dají domácího mazlíčka pryč (znám takové osobně), ale to rozhodně není můj případ. Moje domácí mazlíčky beru jako členy rodiny a nikdy by mě nenapadlo je dát pryč, i kdybych sebevíc chtěla. Nikdy bych to neudělala. Zlomilo by mi to srdce. A protože takových lidí jako já je spousty a hledají takové řešení, aby nemuseli dennodenně vidět chlupy všude, uklízet a rozčilovat se, pořídila jsem si odstraňovač chlupů pro domácí mazlíčky. Nejdříve jsem ohledně tohoto produktu byla sice hodně skeptická, ale když jsem viděla výsledky a že je to opravdu minimálně o sto procent lepší než předtím, řekla jsem si, že jsem investovala do koupě opravdu dobré a zároveň užitečné věci. Má to několik výhod; nemusím tolik uklízet, chlupy už skoro nevidím (a když už ano, tak opravdu velmi zřídkakdy) a co mě na tomto produktu nejvíce překvapilo, bylo to, když se to i mým domácím mazlíčkům zalíbilo. Neříkám, že všem, ale některým to bylo vyloženě na srsti příjemné, což bylo pro mě opravdovým údivem, ale na druhou stranu se mi i ulevilo, že už nemám tolik starostí s chlupy domácích mazlíčků, jako jsem měla předtím. Je velmi modelů odstraňovačů chlupů a některé můžete použít i na normální úklid (jako například sedačka a tak dále). Primární je ale tahle funkce, která mi usnadnila život.

Pro Dudlu napsala: Simona Holá

Další článek na téma odstraňovače chlupů

Odstraňovač zvířecích chlupů

Zvířátka má rád skoro každý. Většině lidem se při pohledu na štěňátko či koťátko rozjasní oči a rozněžní hlas. Ne každý si ale uvědomí, co všechno je s péčí o tyto krasavce spojené. I já jsem jako malá toužila mít psa. Je to tak krásné stvoření, věrný přítel, vždy mě bude poslouchat a nikdy mi neublíží, říkala jsem si. A měla jsem pravdu. Když jsem se osamostatnila a přestěhovala se, netrvalo dlouho a pořídila jsem si pejska. A protože jsem chtěla nějakému pomoci, našla jsem si pejska z útulku. Je to krásný, středně velký kříženec německého ovčáka. A určitě víte, že takový německý ovčák má pořádně hustou srst.

A tím se dostáváme k jádru věci. S takovým chlupatým parťákem nastává těžká válka s chlupy. Chlupy jsou téměř všude. Na zemi, na gauči, na oblečení no zkrátka všude. Nemluvě o tom, kolik jich denně sníte či vdechnete. Ono to, že několikrát denně vysáváte podlahu, ještě není takový problém. Jak ale ty šílené chlupy dostat z oblíbeného trička nebo z gauče? Jak jednoduše se přichytí k textilu je skoro neuvěřitelné. A že je skoro nemožné se jich zbavit, si vyzkoušel každý majitel některého z chlupáčů. Trochu pomůže vyměnit šatník, za oblečení v barvě chlupů vašeho mazlíčka. Alespoň to nepůjde tolik vidět. Ale není to zrovna ideální řešení. Naštěstí jsou lidé chytré hlavičky a i s tímto problémem si poradili. Kouzelná věc s trefným názvem – odstraňovač chlupů.

Tato praktická věcička mi ušetřila spoustu času, stráveného jinak nekončicí válkou s chlupy. Ať už ten odstraňovač chlupů, který jsem si pořídila na vyčesávání chlupů přímo ze psa, nebo ten, který mi pomůže dostat jeho chlupy z mého oblečení. Oba jsou zkrátka skvělým pomocníkem. I když mě chomáč chlupů, na své právě vyprané blůze, dokáže přivést k šílenství, stejně bych toho svého chlupáče nevyměnila. Jsem ale opravdu ráda za vychytávky, které nám dvěma usnadňují život. Díky nim se totiž mazlíme mnohem častěji.

Pro Dudlu napsala: Karolína Rožnovská

zviratka-bbb-dudlu

Autor: BBB Ilustrace (zakoupeno pro Dudlu.cz)

Přečtěte si tematické články z blogu: Svět zvířat