Jak poslat balík přes Zásilkovnu?

Zásilkovna zažívá v poslední době opravdový boom. Tato služba je oblíbené především z toho důvodu, že je výhodnější alternativou pošty a dalších doručovacích služeb. Je tomu tak hlavně z důvodu výhodnějších cen a také neustále se rozšiřujících podacích a výdejních míst. Tato služba je nejlevnější a nejrychlejší v oblasti posílání zásilek mezi fyzickými osobami. Navíc nepotřebujete žádné papírové podací lístky a nepotřebujete dokonce ani tiskárnu. Štítek za vás vytisknou přímo na podacím místě. Jak takový balík přes Zásilkovnu poslat?

jak-poslat-balik-pres-zasilkovnu

(Zdroj fotky: Freepik.com)

Pokud chcete někomu v rámci České republiky nebo Slovenska poslat balík přes Zásilkovnu, pak budete jako první věc potřebovat aplikaci do vašeho mobilního telefonu. Poté, co si otevřete mobilní aplikaci Zásilkovna, přejdete do sekce „Odeslat zásilku“. Následně vyplníte kontaktní údaje příjemce jako je jím požadované výdejní místo, na kterém si balíček vyzvedne. Budete zadávat také telefonní číslo a e-mail příjemce. Výdejní místo si vyberete ze seznamu dostupných míst po celé České republice nebo i na Slovensku.

Dále si můžete zvolit také nejrůznější doplňkové služby, jestli chcete poslat balík na dobírku, doručit ho na výdejní místo nebo na adresu apod. Poté zaplatíte vypočítanou částku přes vaši platební kartu a aplikace vám vygeneruje speciální kód.

Následně balík zabalený podle stanovených limitů na minimální a maximální rozměry odnesete na jakékoliv podací místo. Obsluze poté nadiktujete kód, který vám mobilní aplikace vygenerovala. Obsluha štítek vytiskne, nalepí na zásilku a je hotovo. Následně můžete ve vaší aplikaci sledovat, v jaké fázi se odesílání balíku nachází, jestli už byl doručen na výdejní místo nebo jestli si ho příjemce již vyzvedl. V mobilní aplikaci zároveň také máte přehled o vámi odeslaných a přijatých zásilkách.

Pro Dudlu napsala: Petra Velíková

Vyberte si příslušenství k PC:

Pokračujte v čtení blogu: