Ořezávátka na tužky

3 položek celkem
Bigjigs Toys dřevěný penál ptáčci 1ks růžová
153 Kč

Rozměr: 22x4,5x2,5 cm Věk: 3+

Kód: DS33015011
Bigjigs Toys dřevěný penál sovičky 1ks modrá
153 Kč

Rozměr: 22x4,5x2,5 cm Věk: 3+

Kód: DS30499768
Ořezávátko - Auguste Rodin
216 Kč

I když Auguste Rodin nebyl žádné ořezávátko, jeho socha myslitele se stává užitečnou věcičkou a upraví vaši tužku do požadované ostrosti. Dílo je tak dotaženo k dokonalosti,...

Kód: DS93003602

Ořezávátko na tužky

Když si vzpomenu na moje školní léta, obzvlášť pak na základní školu, pak jsou to myšlenky ve velmi pozitivním duchu. Do školy jsem chodila moc ráda a co víc, já si dokonce i po návratu ze školy domů na školu i hrála. Milovala jsem přijít domů a hned se vrhnout do domácích úkolů. Úplně nejradši jsem ale měla hýčkání všech učebnic a dalších školních potřeb.

Moje tužky a pastelky byly neustále ořezané. To byl prostě základ. A ořezávátek jsem měla hned několik, a to jak doma, tak i v penálu. Co kdyby náhodou. Kreslit s pastelkami dokonale ořezanými jsem prostě milovala, hned to šlo lépe od ruky. I doma jsem si ráda kreslila a vybarvovala. V pozdějším věku jsem pak dostala velkou sadu pastelek různých odstínů. To už chtělo více stráveného času u ořezávání, ale to mi vůbec nevadilo.

Letos nastoupil do první třídy i můj syn. A já se opět vracím do svých dětských let v tom, že mu každý den kontroluji penál, jestli náhodou nějaká z tužek nebo pastelek nepotřebuje ořezat. A protože ve škole zatím ještě nepoužívají pero, takže jsou tužky a pastelky hodně vytížené. Tudíž je více než jasné každodenní ořezávání.

Ale jelikož času už je méně a práce více, rozhodla jsem se vyměnit manuální ořezávátko za to elektrické. No to je parádička. Perfektně ořezané tužky a pastelky během chviličky. To je takový relax ty tužky ořezávat. Škoda jen, že to baví i mého syna, takže se o ořezávátko někdy přetahujeme. Možná si koupím ještě jedno jen pro sebe. Syn má sice v penálu klasické ořezávátko, ale podle jeho vzhledu hádám, že ho snad nikdy nepoužil. Taky se těší domů na to, až si všechno ořezá tím elektrickým. Jestli ho teda zrovna nezabere maminka.

Ještě, že mám takovou vášeň v dokonale ořezaných tužkách. Díky tomu si tak může být synek jistý, že se mu následující den ve škole bude dobře psát a kreslit.

Pro Dudlu sepsala: Petra Velíková

Prohlédněte si kompletní nabídku hraček:

Víte, že nákupem ořezávátka na Dudlu.cz podporujete Nadační fond Radost dětem, kam každoročně darujeme 20 % z celkového zisku? Padne-li vám do oka nějaká hračka nebo dětské zboží, můžete jedním nákupem udělat hned dvojitou radost. A pokud jste si u nás ořezávátek na tužkynevybrali, tak se nic neděje a budeme moc rádi, když děti pomůžete podpořit přímo přes transparentní účet nadačního fondu, který podporuje i hokejista Tomáš Plekanec a tenistka Lucie Šafářová. Každá korunka se počítá a i malý krok pro vás, může být velkým krokem pro někoho jiného. Už máte vybráno a chcete ušetřit? Využijte dopravu zdarma od 2 000 Kč, získejte dárek k nákupu od 1 000 Kč a nebo si přečtěte pár našich dalších tipů jak ušetřit peníze.

kreativni-tvoreni-dudlu-bbb

Autor: BBB Ilustrace (zakoupeno pro Dudlu.cz)

Přečtěte si tematické články z blogu: Pro maminky a tatínky