UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Organizér na kabely

Pořadač na kabely

Vždycky jsem si myslela, že jsem poměrně nenáročná osoba, co se domácí elektroniky a spotřebičů týče. Ale když jsem se přestěhovala do nového (a mnohem většího) bytu, zjistila jsem, že to nebyla úplně pravda. Stačilo se jen rozhlédnout kolem sebe po obývacím pokoji a mohla jsem vidět plno elektřinou se živících věcí; nabíjecí stanici pro vysavač, přípojku na Wi-Fi, notebook, přídavný monitor, externí disk, tiskárnu, lampičku, to všechno s metry a metry vlastních kabelů, dále taky povalující se sluchátka a nabíječku na mobilní telefon.

Nejhorší byl asi ten kabel na internet, několik metrů dlouhý, volně se povalující na zemi, protože v té době jsem žila víceméně v prázdném bytě, jen s psacím stolem a matrací na zemi. Kolikrát se mi stalo, že jsem se do něj při chůzi zamotala a něco shodila. Kabely, co jsem měla kolem pracovního stolu, se zase pořád zamotávaly do sebe a odmotat z nich sluchátka stálo plno nervů. Až tatínek mi ukázal možnost, jak vyřešit ten můj všudypřítomný spletitý chaos. Když jsem ho jednou navštívila na zahradě, dostala jsem se i do jeho milované dílny. A tam to bylo přímo přede mnou, elegantní řešení. Ve své dílně měl všechno nářadí pěkně uspořádané na zdi pomocí různých pásků a držáků, čistě a přehledně. Jakmile jsem našetřila trochu peněz, tak jsem se pustila do zařizování svého domova, vůbec poprvé podle svých představ. Samozřejmě dobře poučena z tátovy dílny, jsem nezapomněla na pořádnou organizaci kabelů, aby už nedocházelo k nešťastným nehodám a nervy drásajícímu rozmotávání zacuchaných sluchátek.

Naštěstí existuje nepřeberné množství různých tvarů i tlouštěk organizérů na kabely, jsou různých materiálů a barev, takže se dají výborně zakomponovat do každé domácnosti. Všechno dopadlo podle mých představ, všechny věci mám pěkně srovnané a po ruce, i táta mě při návštěvě pochválil.

Pro Dudlu napsala: Veronika Bartáková