Omlouváme se, ale z důvodu stěhování skladů do nového a restrukturalizaci firmy Gadgets House s.r.o. obchod je dočasně nefunkční a objednávky se nevyřizují. Situaci se snažíme vyřešit, děkujeme za pochopení.

Panenka Baby Annabell

2 položek celkem
Baby Annabell Interaktivní Alexander, 43 cm
ZDARMAZDARMA
2 020 Kč

Když se Alexander chce hýbat, je snadné se nechat rozptýlit při výměně plenky. Leží na přebalovacím pultu a slastně se chichotá, když maminka nebo tatínek pohnou nohama. Ruce...

Kód: DS50192229
Baby Annabell Interaktivní Annabell, 43 cm
ZDARMAZDARMA
2 020 Kč

Nejnovějším výstřelkem Baby Annabell je dětská jóga. Ovečka ve svém oversized svetru na růžovém dupačku už ukazuje, jak udělat první cvik: natáhnout nohy, ruce do strany ve výši...

Kód: DS66989145

Panenky Baby Annabell

Každá malá holčička (a samozřejmě někdy i chlapeček) se stylizuje v dětství do rolí matky (nebo tatínka) a chce se starat o miminko. Chce ho krmit, přebalovat, převlékat, dávat ho do kočárku nebo ho koupat. Snad každá domácnost, ve které jsou děti, má minimálně jednu miminkovskou panenku.

Vyrůstala jsem v době, kdy na trhu moc miminkovských panenek nebylo. Byla jedna univerzální a tu měli snad všichni mí vrstevníci. Možná si někteří z vás vzpomenete, že jste taky takové miminko měli. Na různých bazárcích je ještě dnes seženete, ale už pod názvem Retro. Jednalo se o veliké miminko s velkou gumovou hlavou.

Jeho tělo bylo z tvrdého plastu, takže se s miminkem dalo sotva pomazlit. Bylo navíc dost těžké, proto jsme ho ani dlouho nemohli chovat a raději ho někam položili. Mělo nádherně modré oči s dlouhými řasy a ze začátku při položení do vodorovné polohy mrkalo. Jak se do miminka však dostala voda, tak miminko na vás upřeně koukalo pořád. V horším případě se zavřelo jen jedno oko a koukalo na vás už jen tím druhým, což bylo snad ještě děsivější. To ale nebylo zdaleka to nejstrašidelnější. V puse mělo otvor ve tvaru obdélníku, do nějž se strkal dudlík, který se dříve nebo později stejně ztratil.

Panenka měli na hrudníku další otvor, ale tentokrát ve tvaru kruhu a v něm jste viděli gumu, která spojovala obě ruce. Ti více šťastnější měli miminko, které vydávalo zvuky a díru nemělo, protože místo ní byl v miminku uložený strojek, který se ale stejně brzo pokazil a miminko pak jen divně chrčelo. Divím se, že jsme z takového miminka neměly jako děti noční můry.

Nicméně jsme si i přesto s miminkem opravdu hodně vyhráli a mám na tuhle hračku spoustu milých vzpomínek. K miminku samozřejmě nebylo tolik doplňků jako dnes, takže jsme si museli vystačit s tím, co bylo k dispozici a zbytek byla těžká improvizace. Látkový kapesníček byla plenka, oblečení pro miminko bylo po mladších sourozencích a pokud bylo miminku větší, tak jsme ho postahovali různě gumičkami, aby mu všude neplandalo.

Když se mi narodily dcery, věděla jsem, že investice do pěkné miminkovské panenky se rozhodně vyplatí. Chtěla jsem pro ně hlavně nějaké menší miminko, se kterým by byla snadná manipulace a kterou by si mohly brát na výlety nebo s sebou do postýlky na spinkání. Nechtěla jsem příliš realistickou panenku, protože ty mě odjakživa děsily. Z tzv. reborn panenek mám hrůzu dodnes. Na druhou stranu jsem však chtěla miminko které by vypadalo alespoň trochu reálně a ne jako z japonského anime.

Mým posledním kritériem byla taky ne příliš vysoká cena. Na internetu jsem si přečetla chválu na panenky Baby Annabell. Miminka splňovaly všechny moje požadavky. Jejich nabídka je opravdu široká, takže jsem měla problém nějakou konkrétní vybrat. Všechny totiž vypadaly krásně. Můžete si vybrat mezi holčičkami i chlapečky, s tvrdým i měkkým tělíčkem, se zvuky i bez, s krátkými i dlouhými vlásky ideálními na česání. Navíc miminkům můžete pořídit rozsáhlou výbavičku jako je kojenecká lahvička, botičky, dudlík, nočník, lžička, bryndáček a spoustu jiných věcí. Děti určitě ocení i různé druhy oblečení, které miminku vždycky perfektně padne.

Baby Annabell dostala starší dcera na Vánoce a miminko si zamilovala. Vzhledem k tomu, že jsem byla tehdy těhotná, ukazovala jsem dceři, co všechno starost o miminko obnáší. Koukala se, jak se miminko přebaluje, krmí z lahvičky, dává na nočník apod. Samozřejmě to ve finále bylo nesrovnatelné, ale alespoň nějakou představu o péči o budoucí sestřičku měla.

Dnes mám dcery dvě, takže i miminku Baby Annabell jsme museli pořídit sestřičku. A k sestřičce přibylo i spousta dalších věcí jako jsou kočárky i spousta oblečení. Když jsme v koncích s nápady na dárky, tak doplňky Baby Annabell jsou jistotou, že se u dcer trefíme do černého. Baby Annabell je jedna z nejprodávanějších panenek na světě a právem si získala srdce mnoha dětí. Určitě se do ní zamiluje i to vaše.

Pro Dudlu napsala: Veronika Kavanová

Prohlédněte si kompletní nabídku hraček:

Víte, že nákupem panenky Baby Annabell na Dudlu.cz podporujete Nadační fond Radost dětem, kam každoročně darujeme 20 % z celkového zisku? Padne-li vám do oka nějaká hračka nebo dětské zboží, můžete jedním nákupem udělat hned dvojitou radost. A pokud jste si u nás Baby Annabell panenku nevybrali, tak se nic neděje a budeme moc rádi, když děti pomůžete podpořit přímo přes transparentní účet nadačního fondu, který podporuje i hokejista Tomáš Plekanec a tenistka Lucie Šafářová. Každá korunka se počítá a i malý krok pro vás, může být velkým krokem pro někoho jiného. Už máte vybráno a chcete ušetřit? Využijte dopravu zdarma od 2 000 Kč, získejte dárek k nákupu od 1 000 Kč a nebo si přečtěte pár našich dalších tipů jak ušetřit peníze.

hracky-hrackarstvi-dudlu-bbb

Autor: BBB Ilustrace (zakoupeno pro Dudlu.cz)

Přečtěte si tematické články z blogu: Pro maminky a tatínky