UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Llorens panenky

Panenky Llorens

V životě každého rodiče jednou přijde ten moment, kdy od svého dítěte uslyší větu: „Chtěl/a bych nějakou panenku, prosím.“. U nás tato věta zazněla, když měla starší dcera zhruba dva roky. Na první dobrou se jedná o nevinné přání s jasným úkolem. Celkem brzo jsem však zjistila, že najít panenku, která by se líbila dceři a zároveň i mně, je poměrně nadliský úkol.

Jak to už v dnešní době bývá, místo návštěvy hračkářství jsem jako první zasedla k počítači a hledala, co dnešní trh v oblasti panenek nabízí. Těch je samozřejmě nepřeberné množství. Můžete si pořídit prakticky cokoliv od levných plastových panenek s různým příslušenstvím přes moderní extravagantní panenky až po opravdu luxusní panenky reborn, které vypadají úplně jako živé.

Ačkoliv jsou všeobecně panenky primárně určené dětem, tak spousta z nich vypadá, že by si mohly z fleku zahrát v nějakém hororu. Nedovedu si představit, že bych takovou panenku měla jako dítě. I jako dospělá bych měla problém s ní spát v jedné místnosti a tak bych ji asi noc co noc uklízela někam na dno skříně, odkud by mě nemohla jen tak lehce strašit. I když asi i pouhé pomyšlení, že tam někde je děsivá panenka, by mi nedalo spát. Takže bych si jí ve finále pro jistotu raději zbavila.

Když už jsem našla neděsivou panenku s normálním vzezřením, tak mě pro změnu zase vyděsila její přemrštěná cena. Ačkoliv výrobci věcí pro děti spoléhají na to, že rodiče jsou ochotni svým dětem koupit na cokoliv si ukážou bez ohledu na cenu, já se snažím stát nohama na zemi a neutrácet za hračky nesmyslně vysoké částky. Zejména když nevím předem, jestli se hračka dětem nakonec zalíbí a naopak neskončí brzo zapomenutá v krabici mezi dalšími nepopulárními hračkami.

Prošla jsem si všemožné internetové diskuze ohledně správného výběru panenek a zjistila jsem, že spousta rodičů pěje ódy na ty od značky Llorens. Firmu založil Miguel Llorens ve městě Onil ve Valencii ve Španělsku. Její úplné začátky však sahají až do roku 1958, kdy se jeho dědeček Antonio Juan začal věnovat tvorbě panenek. Zkušenosti s výrobou se začaly tedy předávat z generace na generaci. Firma si zakládá na své kvalitě a tradici, což se jí daří, protože jejich panenky jsou celosvětově oblíbené.

Když jsem si vyhledala jejich nabídku, byla jsem panenkami naprosto unešená. Uchvátily mě na první pohled, protože splňují přesně to, co od panenky očekávám. Jsou zpracovány naprosto precizně. Mají realistický obličej, ale tak nějak normálně realistický, takže nemusíte mít strach, že na vás každou chvíli mrknou, proberou se k životu nebo že se vás dokonce v nestřeženém okamžiku pokusí zabít. Tyto naopak vypadají vesele a příjemně. Jejich tělo je vyrobeno z kvalitního jemného a na omak příjemného materiálu. Panenky mají různé detaily včetně roztomilých faldíků, prstíků, pupíku apod. Mají nádherné lesklé vlasy v přirozených barvách. Každá panenka je navíc oblečená do stylového a perfektně sladěného oblečení v decentních jemných odstínech. Podobně jako samotná panenka je i oblečení realistické a se zajímavými detaily.

Llorens vyrábí miminka i větší dětičky, chlapečky i holčičky. Výběr je složitý, protože jedna panenka je hezčí než druhá. Vypadají jako umělecké dílo, takže se budou hodit taky sběratelům a budou se pěkně vyjímat na poličkách i jako dekorace. Pokud je ale dostanou děti na hraní, tak je už nedají z ruky. Očekávala bych, že vzhledem k superlativům cena už tak super nebude, ale opak je pravdou. Panenku seženete i do tisícovky. Několikrát jsem se přesvědčila o tom, že dcery moje nadšení s mým výběrem hraček občas nesdílí.

Panenka Llorens však u dcer sklidila veliký úspěch. A nejen u nich. Jako většina holčiček i naše dcery mají ve svém pokojíčku opravdu veliké množství panenek, nicméně naši dětští návštěvníci jdou vždy jako první právě za panenkou Llorens. Je tak jedinečná, že prostě přitahuje pozornost. A protože máme dcery dvě, tak i panence Llorens jsme museli pořídit postupem času sestřičku, aby se o tu jednu naše dcery nehádaly. Panenky máme již několik let a ačkoliv si je dcery berou na různé výlety, dovolené a celkově jim dávají docela dost zabrat, tak panenky vypadají pořád stejně pěkně jako na začátku. Pokud dáváte přednost realistickým panenkám a potrpíte si na kvalitu, rozhodně vám a vašim dětem nesmí chybět právě panenka Llorens.

Pro Dudlu napsala: Veronika Kavanová

Prohlédněte si kompletní nabídku hraček:

Víte, že nákupem Llorens panenky na Dudlu.cz podporujete Nadační fond Radost dětem, kam každoročně darujeme 20 % z celkového zisku? Padne-li vám do oka nějaká hračka nebo dětské zboží, můžete jedním nákupem udělat hned dvojitou radost. A pokud jste si u nás nic pro Llorens panenku nevybrali, tak se nic neděje a budeme moc rádi, když děti pomůžete podpořit přímo přes transparentní účet nadačního fondu, který podporuje i hokejista Tomáš Plekanec a tenistka Lucie Šafářová. Každá korunka se počítá a i malý krok pro vás, může být velkým krokem pro někoho jiného. Už máte vybráno a chcete ušetřit? Využijte dopravu zdarma od 2 000 Kč, získejte dárek k nákupu od 1 000 Kč a nebo si přečtěte pár našich dalších tipů jak ušetřit peníze.

hracky-hrackarstvi-dudlu-bbb

Autor: BBB Ilustrace (zakoupeno pro Dudlu.cz)

Přečtěte si tematické články z blogu: Pro maminky a tatínky