UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

PC World

PC World

Co se skrývá pod pojmem PC World? Jak už nadpis naznačuje, PC world se týká příslušenství a všeho kolem něj (tedy počítače). Spousta lidí má dnes počítač. Už dokonce někdy i malé děti - což se v dnešní době považuje možná za normální, ale pro mě je to třeba zvláštní, protože jsem toho názoru, že na PC či ostatních moderních technologiích dnešní doby by děti měly dostat přístup až od vyššího věku. Proč? Hned vám to vysvětlím.

Když jsem byla malá, měla jsem úplně jiné dětství, než leckdo v dnešní době. Tato doba totiž nebyla až tak zahlcená technologiemi a naše generace je asi tolik nepoužívala (alespoň mám ten pocit). Pamatuju si, že jsem měla první telefon asi v deseti letech. Tento telefon ale nebyl dotykový (což mnohé lidi asi překvapí). Dostala jsem "obyčejnou" Nokii. Byl to tlačítkový mobil, ze kterého jste měli možnost volat, psát, posílat esemesky. Dokonce i hrát pár her (určitě si někdo přiblížený mému věku vzpomene na hru s hadem, nebo třeba Bounce Tales). Byly to opravdu legendární a nezapomenutelné hry. I přesto všechno jsem tento telefon měla spíše na komunikaci s rodinou.

Později už měla většina mých vrstevníků dotykový mobil, nicméně já jsem ho pořád ještě neměla. Nevím proč, ale nějakým způsobem mi to připadalo zbytečné. A celkově jsem nepotřebovala být v kolektivu "IN", nebo za oblíbenou proto, že mám dotykový mobil taky. Možná proto, že jsem byla docela svá, tak se se mnou moc lidí nebavilo. A tak stejně je to dnes u počítačů. V dnešní době je IN ten, kdo má nejnovější model mobilu, nebo počítače a někde to tak opravdu chodí, což je docela smutné. PC je v pozdějším věku důležitý pro školní potřeby, či jiné aktivity, ale rozhodně by se podle toho nemělo posuzovat to, kdo se s kým bude bavit, protože to mi přijde na dnešní dobu zvláštní.

Pro Dudlu napsala: Simona Holá