UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Pískoviště

Dětské pískoviště

Už jako malé děti jsme za zábavou chodily na pískoviště. Byly to opravdu velmi hezké časy. Hráli jsme si tu dlouho, byla to pro nás velká zábava. Často jsme sem chodili i s rodiči, protože jako malé se nás naši rodiče báli pustit samotné.  Dnes, když vidím pískoviště a slyším toto slovo, vybaví se mi samé pěkné vzpomínky. Na pískovišti jsem si velmi ráda hrála. Stavěla bábovičky a bohužel jsem byla i taková potvůrka, že jsem je všem ostatním dětem bořila...

Samozřejmě jsem to nedělala naschvál, ale tehdy jsem byla dítě a děti přemýšlí podstatně jinak, než dospělý člověk, to je přece jasné. Bohužel je smutné, že tohle povídání pochopí jen tehdejší děti, které se narodily v době jako já a nebo ještě dřív. Dnešní děti se bohužel zabavují úplně jinak než na pískovišti. V dnešní době už se děti zabavují mobilními telefony a počítači a ven skoro vůbec nechodí. Neříkám, že všechny, ale doba je bohužel podstatně jiná a v dnešní době spíše děti zajímají telefony nebo počítače. Já jsem toho názoru, že toto pro děti není správné.

Spíše zastávám názor, že děti by si měly prožít normální dětství nerušené moderními technologiemi jako my předešlé děti. Dle mého je to podstatně lepší. A když poté jednou naše děti vyrostou, budou mít tolik zážitků, které jsou záživné a budete na ně vzpomínat s úsměvem. Nedokážu si představit, že se jednou někoho zeptám na jeho zážitky z dětství a on mi začne povídat o telefonech a mobilech.

Telefony a mobily jsou jenom krabičky, které nám sice můžou v mnoha věcech pomoct, ale rozhodně bychom si na nich neměli pěstovat závislost ani je dávat malým dětem, které by si měly prožít jiné dětství, než to mobilové. Je to pouze můj názor na výchovu, ale samozřejmě každý ho může mít jiný a to plně respektuji a chápu - protože sto lidí, sto chutí a každý nemůže mít stejný názor jako já.

Pro Dudlu napsala: Simona Holá

Prohlédněte si kompletní nabídku hraček:

Víte, že nákupem pískoviště na Dudlu.cz podporujete Nadační fond Radost dětem, kam každoročně darujeme 20 % z celkového zisku? Padne-li vám do oka nějaká hračka nebo dětské zboží, můžete jedním nákupem udělat hned dvojitou radost. A pokud jste si u nás pískoviště nevybrali, tak se nic neděje a budeme moc rádi, když děti pomůžete podpořit přímo přes transparentní účet nadačního fondu, který podporuje i hokejista Tomáš Plekanec a tenistka Lucie Šafářová. Každá korunka se počítá a i malý krok pro vás, může být velkým krokem pro někoho jiného. Už máte vybráno a chcete ušetřit? Využijte dopravu zdarma od 2 000 Kč, získejte dárek k nákupu od 1 000 Kč a nebo si přečtěte pár našich dalších tipů jak ušetřit peníze.

detske-piskoviste-dudlu

Autor: BBB Ilustrace (zakoupeno pro Dudlu.cz)

Přečtěte si tematické články z blogu: Pro maminky a tatínky