UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Plážová lehátka

Plážové lehátko

Plážová lehátka patří k létu a dovoleným stejně neodmyslitelně jako pověstný český řízek s kusem chleba. Nebo epické ponožky v sandálech. Bez lehátka by zkrátka dovolená nebyla to pravé ořechové. Pokud si nechcete dávat pod sebe nepohodlný ručník nebo platit den co den na pláži spoustu peněz za pronájem místního lehátka, tak je pro vás plážové lehátko rozhodně must have.

Ačkoliv se lehátka nazývají plážové, určitě je využijete i mimo pláž. Oceníte je především na koupalištích, u rybníku nebo jezer, při kempování nebo na zahradě. Plážová lehátka rozhodně nejsou novinkou na trhu, i když je pravda, že v posledních letech zažívají nevídaný boom. Už v mém dětství patřila k povinné výbavě každého turisty. Když jsme jeli jednou do Chorvatska, tak moje mamka po projetí českých hranic na celé auto zakřičela: Zapomněli jsme si doma lehátko!. Věřím, že kdybychom měli najeto jen o pár set kilometrů méně, tak by byl taťka schopný auto otočit a vrátit se pro něj.

Hned po ubytování jsme vystartovali do obchodu a lehátko jsme si pořídili. Díky tomu jsme měli na pláži poseté kamínky neuvěřitelné pohodlí. Vyrůstala jsem v devadesátých letech, takže nabídka věcí byla tehdy dost omezená. Všichni měli stejné věci a kdo zrovna měl něco diametrálně odlišného, tak byl největší borec a ostatní mu záviděli. Originalita sice chyběla, ale zato si člověk nemusel lámat hlavu s tím, jaký druh věci koupit. Byl zkrátka a dobře jenom jeden a hotovo. Dneska je nabídka naopak tak rozsáhlá, že se člověk v ní neumí zorientovat a od čeho se vlastně odpíchnout. A stejně je tomu tak i s plážovými lehátky. Jak tedy vybrat to pravé?

Vždy zvažte, jak často chcete lehátko používat, jak  vysokou míru komfortu od něj požadujete a kolik jste za něj ochotni utratit. Pokud chcete lehátko používat celoročně, rozhodně se v tomto případě nevyplatí na něm šetřit. Odměnou vám pak bude pohodlí, které je k nezaplacení.

Rolovací lehátko - Základním typem je rolovací lehátko. Jak už název napovídá, dá se snadno a rychle srolovat. Je lehké a nezabere vám moc místa při cestování. Přitom je při rozvinutí stále pohodlné. Některé varianty rolovacího lehátka obsahují taky podhlavník, takže máte o pohodlí postaráno. Lehátko má většinou molitanovou výplň a svrchní látku z polyesteru, takže je naprosto bezúdržbové. Pro pohodlnější přenášení má lehátko praktické úchyty. Rolovací lehátka jsou oblíbená především pro svou nízkou cenu.

Skládací lehátko - Podobné vlastnosti má i skládací lehátko, které však jednoduše složíte do úhledného balíčku obdélníkového tvaru. Lehátko má v tomto případě většinou výplň z polyetylenu, potah je z polyesteru. Složené lehátko lze také přenášet pomocí úchytů. Výhodou skládacího lehátka je opět nízká cena i váha.

Samonafukovací matrace - Další zajímavou variantou je samonafukovací matrace. Matrace obsahuje zabudovanou pumpu, která matraci během chvilky nafoukne. Energii, kterou jste ušetřili na náročném nafukování, můžete využít třeba k dovádění v moři. Pokud si navíc pořídíte samonafukovací matraci se zabudovaným polštářkem, budete si připadat, že ležíte na pohodlné posteli. Na konci dne matraci pak vyfouknete odjištěním ventilu. A na druhý den ji můžete použít znova. Na konci sezóny matraci složíte a uložíte do skříně do příštího použití. Samonafukovací matraci můžete využít i na občasné přespání.

Karimatka - Místo plážového lehátka si můžete pořídit karimatku. Ta může být klasická, pěnová, samonafukovací apod. Liší se od sebe svou pohodlností a samozřejmě cenou. Samonafukovací karimatka vám nabídne vysoký komfort. Pokud máte navíc rádi kempování nebo u vás sem tam přespí návštěva, karimatka bude pro vás ideální volbou.

Ať už se rozhodnete pro jakoukoliv variantu, rozhodně nebudete zklamáni. Maximálně z toho, že jste i plážové lehátko nepořídili už dávno.

Pro Dudlu napsala: Veronika Kavanová

Prohlédněte si kompletní nabídku hraček:

Víte, že nákupem plážového lehátka na Dudlu.cz podporujete Nadační fond Radost dětem, kam každoročně darujeme 20 % z celkového zisku? Padne-li vám do oka nějaká hračka nebo dětské zboží, můžete jedním nákupem udělat hned dvojitou radost. A pokud jste si u nás plážová lehátka nevybrali, tak se nic neděje a budeme moc rádi, když děti pomůžete podpořit přímo přes transparentní účet nadačního fondu, který podporuje i hokejista Tomáš Plekanec a tenistka Lucie Šafářová. Každá korunka se počítá a i malý krok pro vás, může být velkým krokem pro někoho jiného. Už máte vybráno a chcete ušetřit? Využijte dopravu zdarma od 2 000 Kč, získejte dárek k nákupu od 1 000 Kč a nebo si přečtěte pár našich dalších tipů jak ušetřit peníze.

detske-bazeny-lehatka-vodni-pistole-dudlu

Autor: BBB Ilustrace (zakoupeno pro Dudlu.cz)

Přečtěte si tematické články z blogu: Pro maminky a tatínky