UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Plováky

Plovák

Jak jsem konečně začala plavat bez plováku. Patřím mezi lidi, kteří se v bazénu cítí jako ryba ve vodě. Miluju plavání, vodu a všechno, co je s ní spojené. Už od první třídy chodím pravidelně plavat a s úsměvem na tváři dodnes vzpomínám na to, jak jsem se to tenkrát vlastně naučila.

Když jsem byla malá, tak u nás na základní škole probíhal kurz plavání, na který mě rodiče přihlásili. Bazén stál hned vedle školy, a protože jsem milovala koupání ve vaně, byla to jasná volba. Kroužek mě moc bavil, ale byl tu jeden malý problém – nechtěla jsem plavat sama, bez plováku. Vždycky to byla první věc, pro kterou jsem si běžela z šatny, a vrátila jsem ho až na konci lekce. Ze začátku mi to vůbec nepřišlo divné, protože s plovákem plavaly všechny děti a všichni jsme byly ve stejné začátečnické skupině Rybiček. Nicméně po půl roce některé děti už plovák odložily, začaly plavat samy a postoupily do pokročilejší skupiny Delfínků. Moc jsem se chtěla do této skupiny také dostat, ale bála jsem se udělat první odvážný krok.

Rodiče se proto rozhodli, že mě vezmou do bazénu, kde si to společně vyzkoušíme. Doufali, že s jejich pomocí bych mohla překonat strach. Hned po příchodu do bazénové haly jsem si to zamířila pro plovák a rodiče mi ho výjimečně dovolili. Začali to se mnou pomalu zkoušet – napřed se mě snažili přesvědčit, že se není čeho bát, že oni taky plavají bez plováku a neutopí se. Pak mi nabídli, že mě budou při plavání držet, ale jakmile mě pustili, začala jsem hrozně brečet a museli jsme jít domů. Takhle to se mnou nacvičovali pár dní, ale bez úspěchu. Rodiče pomalu ztráceli naději a začínali si myslet, že se plavat zkrátka nenaučím.

Jednoho dne s námi šel do bazénu i můj nejlepší kamarád Ládík, ke kterému jsem vzhlížela i přesto, že byl o jeden den mladší než já. Po několika neúspěšných pokusech to se mnou rodiče vzdali a nechali nás s Ládíkem ve mělčině, aby si mohli jít zaplavat do vedlejší dráhy. Ládík už dávno uměl plavat. Já jsem jen stála ve vodě a obdivovala jeho statečnost. Když ke mně připlaval, řekl mi: „Tak už to taky zkus!“ a já se rozhodla, že už to konečně musím aspoň zkusit. Statečně jsem zahodila plovák a udělala tři tempa bez něj. Měla jsem obrovskou radost, že se mi to konečně podařilo! Rodiče tomu vůbec nemohli uvěřit, pořád se mě vyptávali, jak jsem to dokázala a chválili mě, jaká jsem hrdinka.

Od té doby jsem v plaveckém kroužku plovák nepoužívala a po několika dnech jsem se skutečně stala Delfínkem. Dodnes jsem nikomu neřekla, proč jsem konečně sebrala odvahu, ale myslím, že to mým rodičům stejně bylo jasné, kdo mě to tenkrát popostrčil.

Pro Dudlu napsala překladatelka: Lucie Ušiaková

Prohlédněte si kompletní nabídku hraček:

Víte, že nákupem plováku do vody na Dudlu.cz podporujete Nadační fond Radost dětem, kam každoročně darujeme 20 % z celkového zisku? Padne-li vám do oka nějaká hračka nebo dětské zboží, můžete jedním nákupem udělat hned dvojitou radost. A pokud jste si u nás plováky pro děti nevybrali, tak se nic neděje a budeme moc rádi, když děti pomůžete podpořit přímo přes transparentní účet nadačního fondu, který podporuje i hokejista Tomáš Plekanec a tenistka Lucie Šafářová. Každá korunka se počítá a i malý krok pro vás, může být velkým krokem pro někoho jiného. Už máte vybráno a chcete ušetřit? Využijte dopravu zdarma od 2 000 Kč, získejte dárek k nákupu od 1 000 Kč a nebo si přečtěte pár našich dalších tipů jak ušetřit peníze.

detske-bazeny-lehatka-vodni-pistole-dudlu

Autor: BBB Ilustrace (zakoupeno pro Dudlu.cz)

Přečtěte si tematické články z blogu: Pro maminky a tatínky