Omlouváme se, ale z důvodu stěhování skladů do nového a restrukturalizaci firmy Gadgets House s.r.o. obchod je dočasně nefunkční a objednávky se nevyřizují. Situaci se snažíme vyřešit, děkujeme za pochopení.

Plyšová Beruška

Berušky neboli slunéčka sedmitečná jsou oblíbeným motivem dětských hraček i pohádkových příběhů. A co teprve ta plyšová! Její krásné červené krovky se budou vyjímat v každém dětském pokojíčku. Vyberte si z nabídky na Dudlu a podpoříte s námi nadaci Radost dětem, které každý rok darujeme 20 % ze zisku

Beruška v našem domě: Malá hrdinka velkých dobrodružství

Když se do našeho domova přistěhovala plyšová beruška, nemohla jsem tušit, jak velké dobrodružství nás čeká. S příchodem této malé červeno-černé kamarádky se náš obývací pokoj proměnil v rozlehlou zahradu plnou zázraků, kde každý list a květina skrýval nějaké tajemství.

Jako mladá maminka dvou neúnavných průzkumníků jsem byla jmenována do role průvodce touto zahradou. Plyšová beruška, kterou děti pojmenovaly Lída, se stala středem našich odpolední. Nebyla jen hračkou, ale stala se členem expedice, hledající ztracené poklady pod gaučem a objevující nové druhy brouků mezi knihami na polici.

Lída nám ukázala, že i v nejmenších věcech se skrývá krása a dobrodružství. Když jsme společně vyráběli domeček pro hmyz z krabice od bot, Lída "dozírala" na stavbu, aby se ujistila, že všechny berušky a jejich kamarádi mají kde bydlet. A při večerních příbězích o beruškách, které chrání zahradu před škůdci, byla Lída vždycky hrdinkou, která zachraňuje den.

Ale Lída nebyla jen o zahradách a hmyzu. Když přišel čas na čajovou párty, byla první na seznamu hostů, elegantně sedící mezi plyšovými medvídky a panenkami, s malým šálkem fiktivního čaje před sebou. Dokonce i v této roli zůstala věrná své povaze - byla tichá, ale přítomná, připomínka klidu a pohody, kterou příroda může nabídnout. Naše plyšová beruška Lída se stala nejen zdrojem radosti a smíchu, ale i připomínkou důležitosti malých věcí v životě. Ať už šlo o odhalení tajemství přírody nebo o sdílení tichého momentu u čaje, Lída nám ukázala, že dobrodružství a štěstí může přijít v jakékoli velikosti. Ve světě plném ruchu a povinností je plyšová beruška připomínkou, že štěstí najdeme v jednoduchých radostech každodenního života.

Věděli jste, že:

  • Berušky jsou považovány za symbol štěstí a prosperity v mnoha kulturách po celém světě.
  • Existuje přes 5 000 druhů berušek, a jejich strava se skládá hlavně z listových vši, což z nich dělá přirozené ochránce našich zahrad.
  • Berušky mají schopnost vylučovat tekutinu s nepříjemným zápachem z kloubů na nohou, aby odrazily predátory, což je obranný mechanismus, který naše plyšová Lída naštěstí nemá.
  • V zimě některé druhy berušek hibernují ve skupinách, a to i v tisícovkách jedinců, což je fascinující jev, na který se Lída "připravuje" každou zimu, když se usadí v teple na poličce.
  • Symbolika berušky jako nositele štěstí sahá až do středověku, kdy se věřilo, že berušky posílá na zemědělské plodiny sama Panna Marie.


Víte, že nákupem 
plyšové berušky na Dudlu.cz podporujete Nadační fond Radost dětem, kam každoročně darujeme 20 % z celkového zisku? Padne-li vám do oka nějaká hračka nebo dětské zboží, můžete jedním nákupem udělat hned dvojitou radost. A pokud vás plyšová beruška nezaujala, tak se nic neděje a budeme moc rádi, když nám nemocné děti pomůžete podpořit přímo přes transparentní účet nadačního fondu, který podporuje i hokejista Tomáš Plekanec a tenistka Lucie Šafářová. Každá korunka se počítá a i malý krok pro vás, může být velkým krokem pro někoho jiného.

Už máte vybráno a chcete ušetřit? Využijte dopravu zdarma od 2 000 Kč, získejte dárek k nákupu od 1 000 Kč a nebo si přečtěte pár našich dalších tipů jak ušetřit peníze.