Omlouváme se, ale z důvodu stěhování skladů do nového a restrukturalizaci firmy Gadgets House s.r.o. obchod je dočasně nefunkční a objednávky se nevyřizují. Situaci se snažíme vyřešit, děkujeme za pochopení.

Plyšový Lední medvěd

Plyšový lední medvěd, ať už malý nebo pořádný obřík, vnese do dětského světa čerstvý arktický vítr a s ním i úplně nová dobrodružství! Vyberte si z nabídky na Dudlu a podpoříte s námi nadaci Radost dětem, které každý rok darujeme 20 % ze zisku

Expedice na Severní pól: Příběh plyšového ledního medvěda

Ve světě, kde domečky vyrůstají rychleji než houby po dešti a autíčka závodí po obývacím pokoji jako na opravdové soutěži, se jednoho dne objevil nový dobrodruh. Plyšový lední medvěd, nazvaný Míša, se okamžitě stal nejodvážnějším průzkumníkem arktických plání, alespoň v představách méch dvou neúnavných dětí.

Jako mladá maminka, která se snaží svým dětem přiblížit divokou přírodu skrze hru, jsem uvítala příchod Míši s otevřenou náručí. Kdo by tušil, že tento plyšový lední medvěd bude znamenat začátek největší dobrodružné expedice, jakou náš domov kdy zažil?

Příběh začal jednoho zimního večera, kdy jsem dětem četla o ledních medvědech a jejich domovu na Severním pólu. Míša, posazený na čestném místě mezi posluchači, se stal středem pozornosti. "Mami, Míša chce vidět sníh!" prohlásila moje čtyřletá dcera s takovou vážností, že by se ji nedalo ignorovat. A tak jsme se rozhodli, že naše zahrada se na jeden den stane arktickou krajinou.

Následující den jsme se oblékli do teplých bund a s Míšou vyrazili na expedici. Děti s radostí stavěly iglú z bílých bloků (ve skutečnosti polštářů ze sofa), zatímco Míša "hlídal" tábor před imaginárními polárními liškami. Ve chvíli, kdy jsem se snažila iglú "zpevnit" dalšími polštáři, jsem nešťastnou náhodou strhla celou konstrukci na sebe. Z pod hromady polštářů jsem slyšela smích dětí: "Mami, jsi lavina!" Ano, stala jsem se první lavinou, která kdy zasáhla náš obývací pokoj.

Naše dobrodružství s Míšou, plyšovým ledním medvědem, nás naučilo, že i nejchladnější arktická expedice může být teplá a plná smíchu, když ji sdílíme s těmi, které máme rádi. A i když se naše iglú nakonec zřítilo, vzpomínky na naše polární dobrodružství zůstanou s námi navždy.

Věděli jste, že:

  • Lední medvědi jsou největší suchozemští masožravci na planetě, což z nich dělá skutečné krále Arktidy.
  • Tato majestátní zvířata mají dvojitou srst a až 10 cm tlustou tukovou vrstvu, která je chrání před mrazivými teplotami.
  • Lední medvědi jsou skvělí plavci, kteří dokážou plavat stovky kilometrů bez odpočinku, hledající potravu na otevřeném moři.
  • Tato zvířata mají černou kůži pod bílou srstí, která jim pomáhá absorbovat sluneční teplo.
  • Historicky byli lední medvědi obdivováni a respektováni domorodými kulturami na Arktidě, které je považovaly za duchovní bytosti.


Víte, že nákupem 
plyšového ledního medvěda na Dudlu.cz podporujete Nadační fond Radost dětem, kam každoročně darujeme 20 % z celkového zisku? Padne-li vám do oka nějaká hračka nebo dětské zboží, můžete jedním nákupem udělat hned dvojitou radost. A pokud vás plyšový lední medvěd nezaujal, tak se nic neděje a budeme moc rádi, když nám nemocné děti pomůžete podpořit přímo přes transparentní účet nadačního fondu, který podporuje i hokejista Tomáš Plekanec a tenistka Lucie Šafářová. Každá korunka se počítá a i malý krok pro vás, může být velkým krokem pro někoho jiného.

Už máte vybráno a chcete ušetřit? Využijte dopravu zdarma od 2 000 Kč, získejte dárek k nákupu od 1 000 Kč a nebo si přečtěte pár našich dalších tipů jak ušetřit peníze.