UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Pokémon karty

Pokémon karty

Někdo sbírá známky, někdo pohledy, někdo samolepky a někdo Pokémonské kartičky. Ty nejspíš neunikly pozornosti žádnému dítěti během školní docházky. Děti, zejména kluci, si mezi sebou kartičky rády porovnávají a vyměňují. Zkušení jedinci s nimi hrají ,,karetní,, hru, ve které se dokonce pořádají i různé turnaje. Začít se může prakticky s jednou, jakoukoliv kartičkou a postupně si svou sbírku Pokémonů rozšiřovat. V každém zakoupeném balíčku je sada několika karet s různými Pokémony. Každý Pokémon má svou sílu, schopnost a hodnotu. Samotná papírová karta má hodnotu i finanční. Cena vzácné karty se může pohybovat i kolem 1000 Kč a na internetu existují různé inzertní nebo aukční skupiny, kde lze tyto karty prodat nebo naopak nakoupit.

Nemalá část rodičů šílí, když jejich děti podlehnou módě Pokémonů. My jsme byli rádi, že můžeme synovi dělat nákupem kartiček radost. Navíc se podobně ,,postiženým,, jedincům kupují docela dobře dárky. Kromě samotných kartiček se dají sehnat plyšoví Pokémoni, hrníčky s Pokémony, Pokebally, povlečení, trička, polštářky a další maličkosti s těmito oblíbenými postavičkami.

Někteří dospělí zastávají názor, že Pokémoni jsou jen módním hitem posledních let, skutečnost je ale taková, že tyto karty se začaly vydávat již koncem devadesátých let v návaznosti na japonské videohry. Jejich popularita přichází i probíhá ve vlnách. Proto pokud si vaše ratolest s kartičkami přestane hrát, rozhodně se jich nezbavujte. Protože je téměř jisté, že tyhle postavičky jen tak z módy nevyjdou a časem budou mít větší a větší hodnotu.

Malá rada na závěr: Aby se jednotlivé karty neponičily a zůstaly v bezvadném stavu pro případný prodej, uchovávejte je pouzdře nebo ve sběratelském albu, ve kterému budou úhledně srovnané. Jakékoliv poškození totiž ubírá kartě na hodnotě.

Pro Dudlu napsala: Denisa Moravcová

Prohlédněte si kompletní nabídku hraček:

Víte, že nákupem Pokémon karet na Dudlu.cz podporujete Nadační fond Radost dětem, kam každoročně darujeme 20 % z celkového zisku? Padne-li vám do oka nějaká hračka nebo dětské zboží, můžete jedním nákupem udělat hned dvojitou radost. A pokud jste si u nás karty na Pokémon nevybrali, tak se nic neděje a budeme moc rádi, když děti pomůžete podpořit přímo přes transparentní účet nadačního fondu, který podporuje i hokejista Tomáš Plekanec a tenistka Lucie Šafářová. Každá korunka se počítá a i malý krok pro vás, může být velkým krokem pro někoho jiného. Už máte vybráno a chcete ušetřit? Využijte dopravu zdarma od 2 000 Kč, získejte dárek k nákupu od 1 000 Kč a nebo si přečtěte pár našich dalších tipů jak ušetřit peníze.

hracky-hrackarstvi-dudlu-bbb

Autor: BBB Ilustrace (zakoupeno pro Dudlu.cz)

Přečtěte si tematické články z blogu: Pro maminky a tatínky