UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Poklice na auta

Auto poklice

Auta si většinou hýčkáme jako vlastní miminko, opečováváme ho, leštíme a vylepšujeme k dokonalosti. S přezutím na zimní pneumatiky nastává otázka, zda kola trochu nevytunit a dát jim ještě další rozměr, který získáte stylové poklicemi. Ač to není úplně zřejmé, právě poklice jsou mnohdy velmi výrazným a dominantním prvkem vozidla. Jenže jak vybrat ty správné? Nejprve je zapotřebí znát přesnou velikost kol. Velikosti prodávaných poklic na kola se pohybují většinou od 13 do 17 palců. Ta sedmnáctipalcová nejsou moc rozšířená, ale vypadají náramně a nepřehlédnutelně. Pak už můžete vybírat nové poklice na základě vlastního vkusu. Nejprve se rozhlédněte po okolí.

Líbí se vám celoplošné kryty, paprskovité vzory nebo třeba sportovnější design? Pokud jste opravdu fajnšmekr, mezi nejluxusnější poklice bezesporu patří pochromované poklice. Naštěstí u univerzálních poklic se cenově dostanete na zlomek poklic vyrobených na míru. Většina z nich je i přesto vysoce kvalitní. Funkce poklic není ale jen vizuální. Velmi dobře chrání samotný disk před odřením. Uchycení poklic na kolo je poměrně snadné a zvládnete ho úplně sami. Důležité je důkladně očistit disk, aby se neodřela ochranná vrstva a nezačal reznout. Teď už stačí správně nasadit disk s ohledem na ventilek, lehce do poklice ťuknout a ta se bez problému zacvakne do disku. Přejeme šťastnou cestu!

Pro Dudlu napsala: Hana Došlová