UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Polštáře

Polštář

Mnoho z nás má polštáře spojené hlavně s postelí a spánkem. Někdo preferuje vysoké polštáře, někdo zdravotní a někdo raději spí bez polštáře. Já osobně nedám při spánku dopustit na vysoký polštář, ačkoli vím, že to není nejlepší pro mou páteř. Ale polštáře a polštářky v nejrůznějších rozměrech, dekorech a barvách jsou vysoce stylovým doplňkem, který rozsvítí nejen vaši ložnici, ale také obývací pokoj nebo je najdete jako podsedáky na židlích vedle jídelního stolu. U dekoračních polštářů není nutné klást velký důraz na výplň a dbát na prvotřídní kvalitu. Naprosto klidně vám bude stačit výplň z molitanové drtě nebo umělého vlákna. Obě výplně navzdory příznivé ceně poskytnou vzdušnost, lehkost a velký objem. Uvidíte, že posezení na gauči s polštářkami za zády bude ještě o další stupeň pohodlnější než tomu bylo doposud. Aby vám polštářek dlouho vydržel, nejlepší variantou výběru jsou takové se samostatným povlakem, který lze sundat a vyprat.

Při výběru záleží nejen na vašem vkusu a fantazii, ale záleží i na stylu vybavení místnosti, do které polštářky umístíte. Na trhu je mnoho typů, vybírat můžete z polštářků oválných, obdélníkových, čtvercových, kulatých, ale také trojúhelníkových. Veselou náladu dodají pestrobarevné a vtipné motivy a děti jistě potěší pohádkové motivy v různých provedeních a tvarech. Naprosto stylové jsou květinové potisky, geometrické tvary jako třeba puntíky, proužky nebo oplétané povlaky. Květinové vzory budou vypadat krásně také v kombinaci se dřevem. Moderní interiéry skvěle doplní jednobarevné a metalické polštáře. Syté barvy doslova váš pokoj rozsvítí. Myslete na to, že barva polštářů by měla doplňovat již použité barvy v místnosti. My doma rádi vyměňujeme polštářky dle sezóny. Jarní jsou světlejší a jemnější, v létě používám vyrazné se sytými barvami, na podzim vedou odstíny čerstvě zbarveného listí a v zimě vedou vánoční motivy.

Pro Dudlu napsala: Hana Došlová