UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Powerbanky

Powerbanky

V poslední době jsme si s manželkou pořídili nové, chytré telefony. Doteď jsme se jim úspěšně bránili, ale kvůli práci a potřebě internetu a e-mailu s sebou do kapsy jsme museli následovat trend. První den jsme strávili nastavením, zakládáním účtů, stažením aplikací, každý, kdo si touhle hrůzou prošel ví, co to stojí času. Na druhou stranu jsme se těšili na to, že díky nim budeme mít více svobody při cestování i v týdnu, hlavně v pátek, kdy budeme moci vyrazit dříve, jelikož spoustu věcí budeme schopni vyřídit i mimo domov.

K našemu zděšení jsme ale hned po prvním dnu používání telefonu zjistili, že je po dni vybitý. Stalo se to u obou telefonů a tak jsme začali pátrat, jak je to možné. Zjistili jsme však, že je to u těchto telefonů běžné, ale nalezli jsme řešení v powerbance, která by nám měla pomoci oba telefony udržet nabité další dva dny. Skutečně tomu tak bylo a po zkoušce jsme se rozhodli vyrazit k rodičům na chatu již ve čtvrtek, pěkně v klidu…Zde není elektrika, jen útulný krb a svítí se svíčkami. Telefony nám do večera vydrželi a vše jsme vyřídili. Druhý den ráno jsme v klidu vytáhli powerbanku, ale k našemu zděšení jsme zjistili, že ukazuje pouze 5% nabití. Byl jsem pěkně naštvaný a rozhodl se, že další týden powerbanku reklamuji. Během dopoledne jsme naštěstí stihli vyřídit veškeré omluvy, ač to dalo zabrat, protože na displej nebylo skoro vidět, asi proto, že tam svítil úsporný režim. Chvíli po vyřízení byly však oba telefony úplně vybité. Nějak jsme si na to první den, že jsme nedostupní nemohli zvyknout, ale nakonec jsme po víkendu vlastně byli rádi, že jsme měli naprostý klid a dalších 20 zmeškaných hovorů si v klidu vyřídili až v pondělí, kdy jsme se cítili krásně odpočinutí a plni energie. Od té doby si na víkend telefony již vypínáme pravidelně a zjistili jsme, že je to vlastně mnohem lepší.

Další týden jsem powerbanku chtěl poslat na reklamaci, ale přeci jen jsem ji zkusil dát nabít a k mému překvapení se nevybila. Pochopil jsem to až o týden později, kdy jsem si všiml, že syn si hraje s autodráhou, která předtím nefungovala a jejíž opravu jsem už měsíc odkládal. Ten náš malý šikula si powerbanku zapojil místo zdroje a autíčka mu krásně jezdila celé odpoledne. Ale zlobte se na něho po tak krásném víkendu.

Pro Dudlu napsal: Tomáš Sláma