UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Přesýpací hodiny na čištění zubů

Přesýpací hodiny na čištění zubů

Čištění zubů. Každodenní rutina, která není nikterak zábavná, ale přesto tvoří nedílnou součást hygieny. Podle stomatologů se mají zuby čistit nejlépe po úplně každém jídle během dne, minimálně však alespoň dvakrát denně, a to ráno a večer. Celý proces by měl trvat alespoň 2 minuty, ale často se lze setkat s názorem, že důkladné vyčištění zubů zabere až 20 minut. Není divu, že mnoho lidí v dnešní uspěchané době čištění zubů odbyde a nevěnuje tomuto úkonu patřičný čas.

Přiznám se, že také já jsem začala před lety čištění zubů „flinkat“. Ač jsem si zuby čistila pravidelně dvakrát až třikrát denně, moc intenzivně jsem se tomu nevěnovala. Vždy se našel nějaký důvod, proč čištění zubů co nejvíce zkrátit. Člověk pospíchal na tramvaj nebo se špatně vyspal a po ránu neměl na nic náladu, večer už se zase viděl v posteli a tak dále. To, že něco dělám špatně, jsem si uvědomila až na pravidelné zubařské prohlídce, kde se ukázaly rovnou dva zubní kazy. A přiznejme si upřímně, vrtání zubů rozhodně není nic příjemného.

Po tomto zážitku jsem se rozhodla, že je nejvyšší čas začít věnovat zubům podstatně větší péči. Zlepšila jsem tudíž techniku čištění a začala si na telefonu měřit čas, po který si zuby čistím. Pak mně ale jednou telefon spadl z umyvadla na zem a tento pád odnesl prasklým displejem. Proto jsem hledala jinou alternativu. A našla jsem ji. Malé přesýpací hodiny na čištění zubů jsou naprosto geniální vynález.

Pořídila jsem si variantu ze dřeva a skla, která se dá jednoduše přísavkou připevnit na koupelnovou kachličku. A pak už běží čas. V mém případě používám hodiny na 5 minut. Zuby si čistím nejenom lépe, ale dokonce mě s přesýpacími hodinami začalo čištění zubů bavit. Největší odměnou jsou pro mě návštěvy zubaře, kde jsem už pár let zcela bez kazů. V současnosti plánuji koupit přesýpací hodiny i pro svého syna.

Pro Dudlu sepsala: Jitka Kučová

Prohlédněte si kompletní nabídku gadgetů:

Víte, že nákupem přesýpacích hodin na čištění zubů na Dudlu.cz podporujete Nadační fond Radost dětem, kam každoročně darujeme 20 % z celkového zisku? Padne-li vám do oka nějaká hračka nebo dětské zboží, můžete jedním nákupem udělat hned dvojitou radost. A pokud jste si u nás přesýpací hodiny na zuby nevybrali, tak se nic neděje a budeme moc rádi, když děti pomůžete podpořit přímo přes transparentní účet nadačního fondu, který podporuje i hokejista Tomáš Plekanec a tenistka Lucie Šafářová. Každá korunka se počítá a i malý krok pro vás, může být velkým krokem pro někoho jiného. Už máte vybráno a chcete ušetřit? Využijte dopravu zdarma od 2 000 Kč, získejte dárek k nákupu od 1 000 Kč a nebo si přečtěte pár našich dalších tipů jak ušetřit peníze.

odsavacka-hlenu-manikura-kartacek-dudlu

Autor: BBB Ilustrace (zakoupeno pro Dudlu.cz)

Přečtěte si tematické články z blogu: