Ptačí budky

2 položek celkem
Budka hnízdící pro andulky přírodní 30x20x20cm TR
519 Kč

Seznamte se s produktem Budka hnízdící pro andulky přírodní 30x20x20cm TR, který udělá vám, či jako dárek druhému radost s orientačními parametry: Dárek, Kvalitní, Levné, Black...

Kód: DS81795093
Vilac Krmítko pro ptáčky
429 Kč

Prohlédněte si produkt Vilac Krmítko pro ptáčky, který udělá vám, či jako dárek druhému radost s orientačními parametry: Dárek, Kvalitní, Levné, Black Friday,

Kód: DS76351008

Budky pro ptáky

Miluju designové ptačí budky a krmítka. Obzvláště ty dřevěné. A ještě víc mám ráda pozorovat nejrůznější druhy ptáků, přilétávajíc do těchto roztomilých obydlí za potravou. Sedím si tak v teple u krbu a pozoruji zasněženou zahradu a číhám, kdy nějaká sýkorka, vrabčák nebo jiný druh ptáka přilétne k našemu krmítku ochutnat lahodnou ptačí směs. Občas je to docela umění a chce to trpělivost, ale potom to stojí za to.

Když jsme bydleli v bytě s balkonem, tak jsem nějakou potřebu krmítka nebo ptačí budky nějak neměla. Nebo spíš jsem nechtěla utírat balkon potřísněný od ptačího trusu. I tak k nám ale občas nějaký zavítal. Zato když jsme se přestěhovali do rodinného domu, počkala jsem jen pár měsíců na okolní terénní úpravy a vytunění zahrady. Potom už přišlo na řadu zvelebování a pořizování nejrůznějších exteriérových doplňků.
Jedním z doplňků bylo také ptačí krmítko, které jsem vybírala společně se svým synem. Je pro něj vlastně i takovým výukovým prvkem a na pozorování ptáků se velmi těšil. Vsadili jsme na čistě přírodní vzhled, a to hned z několika důvodů. Jednoduše skvěle zapadne do zahrady a nepůsobí vůbec kýčovitým dojmem. I když tedy musím říct, že některé ptačí budky jsou tak krásně malované a ozdobené, že se jen těžko odolává.

Po zakoupení našeho nového krmítka už stačilo jen dokoupit nějaké to vhodné krmení a poté krmítko zavěsit na vhodné místo. A bylo to. Nezbývalo než čekat, kdy se objeví první ptáčci. A že to trvalo celkem dlouho. No, načekali jsme se. Ve skrytu duše jsem totiž doufala, že s prvním napadlým sněhem budou ptáčci při chuti a zalétnou se k nám občerstvit. Opak byl ovšem pravdou. Paradoxně k nám totiž přilétli až s příchodem jarních dní a oteplení, a my se tak konečně dočkali krásné podívané v podobě zajímavých druhů ptáků přilétnuvších do ptačího krmítka.

Pro Dudlu napsala: Petra Velíková

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení