Omlouváme se, ale z důvodu stěhování skladů do nového a restrukturalizaci firmy Gadgets House s.r.o. obchod je dočasně nefunkční a objednávky se nevyřizují. Situaci se snažíme vyřešit, děkujeme za pochopení.

Ptačí budky

2 položek celkem
Krmítko pro ptáky ve tvaru listu
349 Kč

Krmítko pro ptáčky. Tvar: list s ptáčkem. Rozměr: 28,5 x 19 x 11,5 cm.  Vyrobeno z cementu

Kód: DS83770155
Vilac Krmítko pro ptáčky
429 Kč

Rozměry: 17x20x7,5 cm Věk: 3+ Materiál: dřevo

Kód: DS76351008

Budky pro ptáky

Miluju designové ptačí budky a krmítka. Obzvláště ty dřevěné. A ještě víc mám ráda pozorovat nejrůznější druhy ptáků, přilétávajíc do těchto roztomilých obydlí za potravou. Sedím si tak v teple u krbu a pozoruji zasněženou zahradu a číhám, kdy nějaká sýkorka, vrabčák nebo jiný druh ptáka přilétne k našemu krmítku ochutnat lahodnou ptačí směs. Občas je to docela umění a chce to trpělivost, ale potom to stojí za to.

Když jsme bydleli v bytě s balkonem, tak jsem nějakou potřebu krmítka nebo ptačí budky nějak neměla. Nebo spíš jsem nechtěla utírat balkon potřísněný od ptačího trusu. I tak k nám ale občas nějaký zavítal. Zato když jsme se přestěhovali do rodinného domu, počkala jsem jen pár měsíců na okolní terénní úpravy a vytunění zahrady. Potom už přišlo na řadu zvelebování a pořizování nejrůznějších exteriérových doplňků.
Jedním z doplňků bylo také ptačí krmítko, které jsem vybírala společně se svým synem. Je pro něj vlastně i takovým výukovým prvkem a na pozorování ptáků se velmi těšil. Vsadili jsme na čistě přírodní vzhled, a to hned z několika důvodů. Jednoduše skvěle zapadne do zahrady a nepůsobí vůbec kýčovitým dojmem. I když tedy musím říct, že některé ptačí budky jsou tak krásně malované a ozdobené, že se jen těžko odolává.

Po zakoupení našeho nového krmítka už stačilo jen dokoupit nějaké to vhodné krmení a poté krmítko zavěsit na vhodné místo. A bylo to. Nezbývalo než čekat, kdy se objeví první ptáčci. A že to trvalo celkem dlouho. No, načekali jsme se. Ve skrytu duše jsem totiž doufala, že s prvním napadlým sněhem budou ptáčci při chuti a zalétnou se k nám občerstvit. Opak byl ovšem pravdou. Paradoxně k nám totiž přilétli až s příchodem jarních dní a oteplení, a my se tak konečně dočkali krásné podívané v podobě zajímavých druhů ptáků přilétnuvších do ptačího krmítka.

Pro Dudlu napsala: Petra Velíková

zviratka-bbb-dudlu

Autor: BBB Ilustrace (zakoupeno pro Dudlu.cz)

Přečtěte si tematické články z blogu: Svět zvířat