UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Pumpičky

Pumpička

Moje mamka je vášnivou cyklistkou a vždycky se mě snažila do této oblasti také zapojit. Když jsem byla malá, tak se jí to ještě dařilo – v té době jsem totiž ještě nemohla odmlouvat a musela držet krok. (Nebo spíš šlapat na šlapku.) V pubertě přišlo období, kdy jsem na kolo pár let nesedla.

Nicméně když mi bylo 16 let, konal se u nás cyklistický závod, na který se chystalo celé město. Závod byl určený pro všechny věkové kategorie, protože si každý mohl vybrat, kterou trasu pojede. Nejlehčí byla 7km, pak 15km, 30km, 50km a ti největší sportovci si mohli zvolit 100km noční trasu. Nevím, co to do mě tenkrát vjelo, ale rozhodla jsem se, že se letos závodu také zúčastním. Na pomoc a podporu jsem svolala své dvě nejlepší kamarádky, které nakonec souhlasily, že do toho půjdou se mnou. Vyndaly jsme si kola ze sklepů, odvážně si vybraly 30km trasu, vyzvedly startovní mapky se sušenkami a jely jsme.

Hned na začátku mi bylo divné, že jsou kamarádky v takové kondici navzdory tomu, že pravidelně nesportovaly. Po pár kilometrech jsem začínala pomalu rudnout, svaly na nohou mě hrozně pálily a celkově jsem se cítila unaveně. Ano, sice jsem na kole dlouhá léta neseděla, ale to přece nebylo možné, abych byla takhle rudá po čtyřech kilometrech? Zastavily jsme u polní cesty, abych si mohla na chvíli odpočinout. Kamarádky byly vysmáté od ucha k uchu a já rudá jako rajče. „Ty hele, co to máš s tím kolem? Dyť máš tu zadní gumu nějakou chcíplou,“ podivila se moje kamarádka. A skutečně... Jelikož jsem se o kolo několik let vůbec nestarala a nezkontrolovala si ho před cestou, měla jsem samozřejmě píchlou gumu.

Začínaly jsme se pomalu smiřovat s tím, že pro nás závod skončil, když si náš všimli dva cyklisté v dresech, kteří zrovna projížděli kolem. Během sekundy vyhodnotili situaci a řekli nám, ať chvíli počkáme, že to nebude taková katastrofa. Vytáhli si nářadí s malou pumpičkou, sundali pneumatiku, zalepili díru a dofoukli duši. S úsměvem na tváři nám řekli, že můžeme pokračovat v závodu. Na mé radostné poděkování mi odpověděli, že si mám pumpičku také pořídit – prý se mi bude hodit i na nafukovací lehátko. Kamarádky se tomu řehtaly, ale hádejte, co jsem od nich pak dostala k narozeninám... Malou přenosnou pumpičku a lepení! Abych je prý už nenechala na holičkách.

A jak to dopadlo se závodem? Úspěšně jsme dojely do cíle a další rok se přihlásily znovu. Tentokrát jsme nikde neuvízly, pumpičku a lepení už jsem si brala vždycky s sebou.

Pro Dudlu napsala překladatelka: Lucie Ušiaková

Prohlédněte si kompletní nabídku hraček:

Víte, že nákupem pumpičky na Dudlu.cz podporujete Nadační fond Radost dětem, kam každoročně darujeme 20 % z celkového zisku? Padne-li vám do oka nějaká hračka nebo dětské zboží, můžete jedním nákupem udělat hned dvojitou radost. A pokud jste si u nás pumpu nevybrali, tak se nic neděje a budeme moc rádi, když děti pomůžete podpořit přímo přes transparentní účet nadačního fondu, který podporuje i hokejista Tomáš Plekanec a tenistka Lucie Šafářová. Každá korunka se počítá a i malý krok pro vás, může být velkým krokem pro někoho jiného. Už máte vybráno a chcete ušetřit? Využijte dopravu zdarma od 2 000 Kč, získejte dárek k nákupu od 1 000 Kč a nebo si přečtěte pár našich dalších tipů jak ušetřit peníze.

detske-bazeny-lehatka-vodni-pistole-dudlu

Autor: BBB Ilustrace (zakoupeno pro Dudlu.cz)

Přečtěte si tematické články z blogu: Pro maminky a tatínky