UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Jak vymalovat dětský pokoj?

Barva je jedním z nezbytných faktorů, které mohou inspirovat, vzrušovat, uklidňovat a dokonce léčit, což platí hlavně pro děti, které mohou být na vliv barev mimořádně citlivé. Důležitost výběru té správné barvy do dětského pokoje by se tedy neměla podceňovat. Abyste vybrali správnou barvu, která bude vyhovovat vašemu stylu a zároveň bude vyhovovat citlivosti vašeho dítěte, možná budete chtít využít některé z mnoha různých dostupných nápadů na internetu, nebo u přátel.

jak-vymalovat-detsky-pokoj

Jak vymalovat dětský pokoj? (Zdroj fotky: Freepik.com)

Jak vymalovat dětský pokojíček?

Jedno je ale jisté, vy znáte své děti nejlépe, stačí jen popřemýšlet, jakou barvu mají rády a co jim bude dělat dobře. Malovat pokoj pro děti může být noční můrou, ale taky nemusí být. Záleží na tom, jak moc jste kreativní, jestli máte pokoj prázdný a hlavně, jestli malujete vy, nebo přijde profesionál. Jedna věc je jistá. I když přijde profesionál, je na vás vybrat barvu a je také na vás, umět si představit, jak pokoj bude vypadat. Nemusí být jen bílý.

Udělejte z pokoje dětský svět, navoďte atmosféru, uklidněte své dítě, nebo mu přidejte energie. Každá barva navozuje jiné pocity. A jaké barvy to jsou? Například modrá. Světle modrá se v angličtině nazývá “baby blue”. V překladu modrá pro miminka. A přesně to světle modrá je. Takže pokud si vyberete modrou, vyberte tmavší, sytější modrou. Díky tomu bude pokoj milovat, i když dosáhnou fáze, kdy do něj nesmíte a kdy se pokoj mění v džungli. U holky je asi tato modrá už příliš tmavá, taková příliš modrá.

Já jsem fanynkou žlutých stěn u holek a svým způsobem i u chlapců v pokojíčku. Žlutá je veselá barva, hřeje a navozuje dobrou náladu. Třeba se budou i lépe učit, co myslíte? Stejně tak si myslím, že zelené stěny uklidňují, dodávají energii a jsou přece jen veselejší, než nemocniční bílá barva. I když bude z dítěte dospělý náctiletý, tak zelená je stále dobrá.

potreby-pro-kutily

Pokud si nepřejete pastelové barvy, ať už z jakéhokoliv důvodu, stěny můžete nechat namalovat na béžovou barvu. Je to neutrální barva, hřeje a uklidňuje. S béžovými stěnami můžete pokoj dekorovat do různých barev a dekor měnit podle toho, jak se mění vkus dítěte. Má dcera milovala fialovou, teď v 10 ti letech miluje modrou.

Fialové stěny určitě neměla (nemám ráda fialovou) a modrou sama nechtěla. Má jednu stěnu světle hnědou, capucinovou a protější stěnu starorůžovou. Dekor může být jakékoliv barvy a nijak se barvy nebijí. Je tu jeden extrém, kterým můžete dítě potěšit. Jednu celou stěnu namalujte černou barvou na tabule a může psát, může kreslit a kamarádi budou závidět.

Pro Dudlu napsala: Kim Černá

Vyberte si dětské zboží:

Pokračujte v čtení blogu: