Jak pěstovat krvokvět?

Někteří ví podle názvu, o jakou rostlinu se jedná, jiní naopak vůbec netuší a tápají. Pro mnohé z nás je tento název květiny doslova španělskou vesnicí. A co to tedy ten krvokvět je?

jak-pestovat-krvokvet
 
Jak pěstovat krvokvět? (Zdroj fotky: Freepik.com)
 
Krvokvět je rostlina (jinými slovy se taky nazývá Scadoxus multiflorus). Má nádherné červeno-růžové květy se žlutými tečkami, které dokážou uchvátit snad každého, kdo tuto rostlinu spatří a pozná ji. Pochází z tropických oblastí (konkrétně oblast jižní Afriky). Proč se mu ale říká tak zvláštním názvem, jako je krvokvět? Název byl vymyšlen proto, že krvokvět má opravdu sytou oranžovou, červenou, někdy až růžovou barvu (nejčastěji ale sytě červenou, proto se mu také začalo říkat krvokvět a odtud jeho název také pochází).
 
Není příliš vybíravý na to, kde ho budete pěstovat, může růst jak na vyprahlých, tak i vlhkých půdách. Pokud se mu dobře daří a roste ve vhodných podmínkách, má velmi vysoké trsy (můžou někdy dosahovat až sto centimetrů, což je neuvěřitelné)! Dá se pěstovat jako pokojová rostlina. Při svém růstu vyžaduje slunce. Vykvétá nejčastěji na začátku léta.

Jak pěstovat krvokvět 

Je potřeba jej pravidelně zalévat a taky přihnojovat. Krvokvět by se neměl často přesazovat, jeho ideální přesazovací doba je odhadem jednou za tři až čtyři roky. Ale pozor! Před tím, než jej vůbec budeme přesazovat, musíme ho nejdříve prokořenit. Pokud už máte zkušenosti s dělením krvokvětu, můžete ho rozdělit i na více rostlin - to bych vám ale doporučovala pouze v případě, že s dělením krvokvětu máte opravdu nějaké zkušenosti a nebo máte ve svém okolí, kdo květinám (v tomhle případě i krvokvětu) rozumí. V opačném případě při přesazování nezkušeným člověkem by se mohlo stát, že krvokvět by už dobře nekvetl a nebo by mohl třeba i umřít, proto je dobré si s přesazováním vždy vědět rady a umět to.
 
Pro Dudlu napsala: Simona Holá

Vyberte si na Dudlu zahradnické doplňky: