UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Jak pěstovat vánoční hvězdu?

Často se nám stává, že zabrouzdáme do obchodů a v nich uvidíme vystavenou vánoční hvězdu. Jak vlastně vypadá? Může mít buď červenou, nebo bílou barvu, typičtější je podle mě ale spíše v červeném provedení, bílou jsem neviděla ještě naživo. Má nádherné velké květy, každý obdivuje její krásu.
 
jak-pestovat-vanocni-hvezdu
 
Jak pěstovat vánoční hvězdu? (Zdroj fotky: Freepik.com)
 
A to hlavně na Vánoce a kolem vánoc, kdy už pomalu ťuká na dveře vánoční shon, kdy můžeme v nákupním centru vidět takové množství lidí, jako předtím nikdy ne. Obchody jsou přeplněné, někdy v nich nelze ani procházet pro jejich zaplněnost. Pokud si ale zakoupíte přece jenom vánoční hvězdu z obchodu, víte, jak ji máte pěstovat? Někteří v tom možná trochu tápou. A aby vaše pěstování bylo úspěšné,  přináším vám zde několik rad, jak správného a bezchybného pěstování vánoční hvězdy docílit.

První bod: Pořádně si prohlédněte vánoční hvězdu v obchodě
 
Zdá se, že jste našli ten správný obchod, teď jen stačí vybrat vhodnou vánoční hvězdu. Jak ale poznat, která je ta pravá? Jednoduše. Pokud na ní bude něco, co se vám nebude zdát (jiná barva listů, otrhané listy, nebo podobně), v žádném případě ji rozhodně neberte, protože může být nemocná a její pěstování by se vám tak nemuselo povést. Vyberte si v obchodě jenom rostlinky, u kterých je na první pohled vidět, že jsou bez závad a vypadají krásně.
 
Druhý bod: Zalévání
 
I zalévání je důležitým bodem pro vánoční hvězdu. A to v každém případě. Vánoční hvězda totiž nemá ráda přehnané zalévání - takže zalévat ji je potřeba tak přiměřeně - ani ne málo, ani moc.

Také by bylo vhodné, abyste ji umístili na světlé místo s nepřímým slunečním světlem. Dalším důležitým bodem je určitě to, že musím zmínit, že vánoční hvězdu rozhodně nevypěstujete, když ji umístíte na místo, kde fouká. Vánoční hvězdy totiž nesnáší studený vzduch, takže byste moc neuspěli. 
 
Pro Dudlu napsala: Simona Holá

Vyberte si zahradnické potřeby:

Pokračujte v čtení blogu: