UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Rostoucí krystaly

Rostoucí krystal

Řekněte sami, není to zázrak? Smícháte tajemný prášek s vodou, nalijete obsah do vhodné nádoby, a pak už jen pozorujete, jak z téměř ničeho vyroste krystal. Je to jako zasadit semínko a denně sledovat, jak se postupně vyvíjí, klíčí, zvětšuje se a nabývá konečný tvar. Jako všechna díla samotné přírody, ani zde nikdy nevíte, jak bude vypadat výsledek. Tak jako je každá rostlina jedinečná, tak i krystaly se neohlížejí na naše očekávání a formují se k obrazu svému. Dopomoci jim můžete tím, že do nádoby vložíte provázek s navlečenými korálky nebo jiný základ. Krystalizace bude probíhat kolem daného předmětu, a vy tak vytvoříte zajímavé kreace.

Možná si říkáte, proč si nekoupit už hotový krystal? Samozřejmě můžete, i to je možnost. Ale proč se připravit o tu podívanou? Zvláště pro děti je to velmi poučné. Mohou pozorovat, že nic nevzniká jen tak, vše je proces. V tomto případě máte ale výhodu. Zatímco v přírodě trvá tvorba podobného krystalu dlouho, v závislosti na vnějších podmínkách, doma to zvládnete za pár dní. Stačí vytvořit správné podmínky a dokonalá moudrost přírody se vám zjeví doslova před očima. Rozvíjíte tak v sobě i dětech nejen poznání, ale také zvídavost, touhu objevovat krásy života a také lásku k přírodě. Ve tvoření můžete nalézt zábavu, poučení a na konci procesu máte jako bonus nádhernou dekoraci.

Navíc se jednotlivým krystalům přisuzují různé zajímavé vlastnosti. Například ametyst je známý tím, že zahání negativní emoce a stres, nespavost a strach. Také podporuje soustředění a dodává chuť do života. Granát zase zvyšuje sebedůvěru, odvahu a podporuje nás v období změny. Křišťálově průhledný krystal je symbolem čistoty a radosti. Někteří lidé si vybírají krystaly podle barvy. Modrá barva uklidňuje a harmonizuje, žlutá je hřejivá a přináší optimismus. Červená vám dodá energii a chuť do práce, zelená zase klid, sebevědomí a zharmonizuje vaše pocuchané nervy. Každý si může vyhledat a zakoupit krystal dle své potřeby. Možná si doma časem vytvoříte dokonce zajímavou různobarevnou sbírku a můžete být na sebe hrdí, že jste je doslova vypiplali od miminka.

Pro Dudlu napsala: Martina Velecká

Prohlédněte si kompletní nabídku hraček:

Víte, že nákupem rostoucích krystalů na Dudlu.cz podporujete Nadační fond Radost dětem, kam každoročně darujeme 20 % z celkového zisku? Padne-li vám do oka nějaká hračka nebo dětské zboží, můžete jedním nákupem udělat hned dvojitou radost. A pokud jste si u nás rostoucí krystal nevybrali, tak se nic neděje a budeme moc rádi, když děti pomůžete podpořit přímo přes transparentní účet nadačního fondu, který podporuje i hokejista Tomáš Plekanec a tenistka Lucie Šafářová. Každá korunka se počítá a i malý krok pro vás, může být velkým krokem pro někoho jiného. Už máte vybráno a chcete ušetřit? Využijte dopravu zdarma od 2 000 Kč, získejte dárek k nákupu od 1 000 Kč a nebo si přečtěte pár našich dalších tipů jak ušetřit peníze.

kreativni-tvoreni-dudlu-bbb

Autor: BBB Ilustrace (zakoupeno pro Dudlu.cz)

Přečtěte si tematické články z blogu: Pro maminky a tatínky