UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Ruleta

Hra ruleta

Říká se, že hru podobnou ruletě, hráli již kdysi dávno obyvatelé staré Číny a do Evropy byla přivezena obchodníky z dalekého východu. O něco pravděpodobnější ale panuje názor, že s myšlenkou rulety přišel v 17. století matematik a fyzik Blaise Pascal, který se snažil vynalézt perpetum mobile. Číselné kolo rulety mělo sloužit jako generátor náhodných čísel a rozhodně mu nešlo o vytvoření nové hazardní hry.

S jistotou se ale ví, že ruleta se hrála již roku 1796 v Paříži a kolem roku 1850 pronikla dál do většiny evropských zemí. Jak takové klasické kasino vypadá, znáte asi i vy. Možná jste v něm byli osobně, možná jste viděli film z hráčského prostředí. Dobře oblečení lidé postávají kolem stolů nebo herních automata a vzduch je provoněný napětím a adrenalinem. Dnes už můžete podobnou atmosféru zažít i doma a vyhnout se tak nástrahám nebezpečného hazardu a prohře velké sumy peněz.

Jednou z nejznámějších her v kasinech je jistě ruleta. Ruletové kolo se skládá z otáčejícího se disku a je obkrouženo přihrádkami kolem dokola. Po roztočení disku se kulička vhodí do hry. Pak je nutné čekat, dokud se kolo úplně nezastaví a kulička nezůstane v jedné z přepážek. Přepážky kolem kola jsou označené čísly od jedničky do třicetšestky ve zdánlivě náhodném pořadí. Navíc se střídají červená a černá políčka. Zeleně je očíslované políčko s nulou.

Před vhozením kuličky si musíte vsadit na to, jaké padne číslo. Položíte žeton na vybrané číslo na sázkové podložce. Vsadit si můžete také na barvu, tedy červenou či černou. V případě, že padne číslo, nebo barva, na které jste si vsadili, získáváte výhru. V případě, že padne jiné číslo nebo barva, vsazené žetony prohráváte. Se stolní hrou ruleta bezesporu zažijete spousty napínavých momentů, pobavíte se s rodinou i přáteli a zjistíte, kdo je dítě štěstěny.

Pro Dudlu napsala: Hana Došlová

Prohlédněte si kompletní nabídku hraček:

Víte, že nákupem hry Ruleta na Dudlu.cz podporujete Nadační fond Radost dětem, kam každoročně darujeme 20 % z celkového zisku? Padne-li vám do oka nějaká hračka nebo dětské zboží, můžete jedním nákupem udělat hned dvojitou radost. A pokud jste si u nás Ruletu pro děti nevybrali, tak se nic neděje a budeme moc rádi, když děti pomůžete podpořit přímo přes transparentní účet nadačního fondu, který podporuje i hokejista Tomáš Plekanec a tenistka Lucie Šafářová. Každá korunka se počítá a i malý krok pro vás, může být velkým krokem pro někoho jiného. Už máte vybráno a chcete ušetřit? Využijte dopravu zdarma od 2 000 Kč, získejte dárek k nákupu od 1 000 Kč a nebo si přečtěte pár našich dalších tipů jak ušetřit peníze.

spolecenske-hry-deskovky-bbb-dudlu

Autor: BBB Ilustrace (zakoupeno pro Dudlu.cz)

Přečtěte si tematické články z blogu: Kudy z nudy