UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Rytířská zbroj

Rytířské zbroje

Karnevalová sezóna je za rohem, a tak je potřeba popřemýšlet nad tím, jakým kostýmem vybavíte svého chlapečka. Možná se najdou ale i dívenky, které by se rády oblékly do rytířské zbroje. Supermany, Batmany a dalšími superhrdiny se to na karnevale bude určitě jenom hemžit, ale klasický rytíř, to je kostým, díky němuž se vaše dítko může i něco přiučit. Jak? Pojďte spojit tento nápad s povídáním o životě rytířů v dobách středověku, o soubojích, které museli absolvovat, zhlédnout jakoukoli rytířskou pohádku, nebo třeba vyrazit na výlet za rytíři – nadchnete dítko pro tuto tématiku a navíc si užijete společně strávený čas. Nejdříve si pojďme poradit, kam vyrazit za rytíři. Například do zbrojnice. A která stojí za návštěvu?

Největší zámecké zbrojnice, v nichž určitě bude na co se dívat, najdete na zámcích Opočno, Žleby a Konopiště. Já jsem opočenskou zbrojnici na vlastní oči neviděla, ale ty zbývající dvě mám projité a mohu je jedině doporučit. Prohlédnete si tam nejen spoustu zbraní, ale právě i rytířských zbrojí. Některé jsou bohatě zdobené, jiné mají hák na držení dřevce pro souboje na koních. K vidění budou i zbroje pro koně, které se dětem určitě také zalíbí. Na prohlídce se ale jistě dozvíte spoustu dalších zajímavostí, které nadchnou vás i vaše děti.

A aby si děti nabyté informace dokázaly ve svých představách oživit, pomozte jim právě pohádkou. Sáhnout můžete po pohádce Ať žijí rytíři! V Korunním princi přesně uvidí, jak probíhaly souboje s dřevci. Skvělé budou jistě i knížky, na trhu jich je tolik a mají tak krásné ilustrace, že nebudete vědět, po které sáhnout dřív. A při troše pátrání určitě objevíte i pohádky rozhlasové. To by bylo, aby se po takto nabitém programu váš malý princ nechtěl stát rytířem. Na karnevalovém veselí tak bude určitě mít jeden z nejoriginálnějších kostýmů.

Pro Dudlu napsala: Marie Hlaváčová