UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Scythe

Albi hra Scythe

Scythe je strategickou hrou určenou především náročnějším a zkušenějším hráčům. Odehrává se ve východní Evropě alternativní minulosti, konkrétně krátce po první světové válce. Na překrásných ilustracích Jakuba Rozalského se tak vedle sebe prohánějí stáda ovcí a koz spolu s obřími kráčejícími mechy.  Každý hráč se ve hře Scythe zhostí role vůdce jednoho z pětice národů a jeho cílem bude obsazovat území, nasazovat a vylepšovat svoje jednotky, získávat drahocenné suroviny a soupeřit s protivníky, třeba i za pomoci mocných mechů. Váš úspěch ve hře Scythe nezáleží na štěstí či náhodě, rozhodne pouze váš strategický um.

Je to doba nepokojů ve 20. letech 20. století. Popel z první velké války stále zatemňuje sníh. Kapitalistický městský stát známý jednoduše jako „Továrna“, který poháněl válku těžce obrněnými mechy, zavřel své brány a upozornil několik blízkých zemí. Scythe (1-5 hráčů, 115 minut) je desková hra odehrávající se v období dvacátých let v alternativní historii. Je to doba zemědělství a války, zlomených srdcí a zrezivělých ozubených kol, inovací a srdnatosti. Ve hře Scythe každý hráč představuje padlého vůdce, který se pokouší obnovit svou čest a vést svou frakci k moci ve východní Evropě. Hráči dobývají území, získávají nové rekruty, získávají zdroje, získávají vesničany, staví struktury a aktivují obludné mechy.

Každý hráč začíná hru s různými zdroji (síla, vítězné body, pohybové schopnosti a popularita), s výběrem několika schopností specifických pro frakci a skrytým cílem. Počáteční pozice jsou speciálně kalibrovány, aby přispěly k jedinečnosti každé frakce a asymetrické povaze hry. Scythe dává hráčům téměř úplnou kontrolu nad jejich osudem. Kromě individuálních karet skrytých cílů každého hráče jsou jedinými prvky štěstí karty setkání, které si hráči vylosují při interakci s občany nově prozkoumaných zemí a bojové karty, které vám dočasně pomohou v boji.

Boj je také řízen volbami, nikoliv štěstím nebo náhodností. Scythe používá zjednodušený mechanismus výběru akcí (bez kol nebo fází), aby udržel hratelnost hry svižným tempem a zkrátil prostoje mezi tahy. I když existuje spousta přímých konfliktů, neexistuje žádná eliminace hráče, ani jednotky nemohou být zabity nebo zničeny.

Každá část Scythe má vlastní aspekty budování. Hráči mohou upgradovat akce, aby se stali efektivnějšími, budovat struktury, které zlepšují jejich pozici na mapě, získávat nové rekruty, aby zlepšily schopnosti postav, nasadit mechaniky, které odradí protivníky od invaze, a rozšířit své hranice, aby sklízeli větší typy a množství zdrojů. Tyto aspekty budování vytvářejí pocit hybnosti a pokroku v průběhu hry. Pořadí, ve kterém hráči vylepšují svůj engine, přispívá k jedinečnému pocitu z každé hry, i když hrajete jednu frakci vícekrát.

Ze studnice vědění čerpal: Tomáš Zahálka

Prohlédněte si kompletní nabídku hraček:

Víte, že nákupem her Scythe na Dudlu.cz podporujete Nadační fond Radost dětem, kam každoročně darujeme 20 % z celkového zisku? Padne-li vám do oka nějaká hračka nebo dětské zboží, můžete jedním nákupem udělat hned dvojitou radost. A pokud jste si u nás společenskou hru Scythe nevybrali, tak se nic neděje a budeme moc rádi, když děti pomůžete podpořit přímo přes transparentní účet nadačního fondu, který podporuje i hokejista Tomáš Plekanec a tenistka Lucie Šafářová. Každá korunka se počítá a i malý krok pro vás, může být velkým krokem pro někoho jiného. Už máte vybráno a chcete ušetřit? Využijte dopravu zdarma od 2 000 Kč, získejte dárek k nákupu od 1 000 Kč a nebo si přečtěte pár našich dalších tipů jak ušetřit peníze.

hracky-hrackarstvi-dudlu-bbb

Autor: BBB Ilustrace (zakoupeno pro Dudlu.cz)

Přečtěte si tematické články z blogu: Pro maminky a tatínky