UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Semínka

Semínka na klíčení / Prodej semen

Snad každý člověk má nějaké záliby. Někoho baví úklid, dalšího sport a spoustu lidí také učarovalo zahradničení. Zahradničení a obecně práce na zahradě je věc, která se vlastně nemusí nutně považovat vůbec za práci. Proč? Práce na zahradě je skvělá v tom, že se při ní opravdu dá skvěle odpočinout. Takže pokud máte nějaké starosti, nebo problémy, stačí se ponořit a stát se na chvíli "zahradníkem". Vaše problémy a starosti zůstanou tzv. "zakopané v hlíně".

Proto se nemůžete ani trochu divit, že plno lidí zahradničení opravdu baví. A co všechno můžete dělat, pokud už jste se rozhodli zahradničit? Je zde méně příjemná část, jako například vytrhávání plevele, poté sázení různých sazenic (třeba na zahrádku – rajčata, papriky, kozí rohy, hrášek, ředkvičky a tak dále), takže vidíte, že se toho dá vypěstovat opravdu hodně a je to skvělé v tom, že si vlastně nemusíte kupovat zeleninu z obchodu, ale můžete si ji sami natrhat čerstvou na zahradě. Někteří odvážlivci, kteří si na to troufnou a v zahradničení jsou zběhlejší, mohou vyzkoušet vypěstovat cizokrajné rostlinky jako je třeba meloun. Meloun je oblíbený pro svou sladkou chuť.

Obecně jsou dva nejznámější druhy melounů: meloun vodní a meloun cukrový. Lidé ale většinou pěstují spíše meloun vodní, než meloun cukrový.
Semínka jsou určena ke sázení. V dnešní době je koupíte skoro všude za pár korun. Poté máte čerstvou zeleninu a ovoce, které si vypěstujete sami na zahradě. A to je podle mě lepší, než ji kupovat z obchodu chemicky ošetřenou. Vždy je lepší mít vše z vlastní zahrady.

Já jsem taky pár let zahradničila s babičkou na zahradě. Pěstovaly jsme například hrášek a papriky. Musím uznat, že mě to opravdu bavilo a klidně bych s tím zase znovu začala. Pokud nemáte žádný koníček, zkuste zahradničení a uvidíte, jestli se vám bude líbit.

Pro Dudlu napsala: Simona Holá

zahrada-bbb-dudlu