UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Sliz

Sliz pro děti

Asi každý z nás zná sliz. V dnešní moderní době plné nejrůznějších vynálezů a vymožeností ho zná prakticky kdokoliv. Někdo ho má rád, někdo zase ne. Je jasné, že každý k němu bude zaujímat jiný postoj. Především jiný postoj budou zaujímat děti, jiný rodiče. Většina děti, ať už je jim osm, devět, dvanáct má sliz ve veliké oblibě. A co to ten sliz vlastně je?

Sliz je jakási hmota, která je tvarovací a slizká. A děti (protože jsou zvídavé a všechno se učí) si se slizem rády hrají, znám dokonce některé děti, které sliz zabavil na opravdu hodně dlouho a hrály si s ním, aniž by potřebovaly a brečely, aby si s nimi někdo hrál. Je ale potřeba si uvědomit, že sliz na hraní můžete dát dětem, které mají například osm, devět, deset let, ale rozhodně bych ho bez dozoru nedávala menším. Protože je zde riziko spolknutí, znáte přece to, jak to u dětí chodí. A například dvanáctiletý dítě má už přece trochu rozum a nestrká si všechny věci do pusy jako třeba osmiměsíční miminko. Proto je opatrnost vždy na místě. Jen říkám, že sliz je vhodný cca od osmi - devíti let věku dítěte. I tak ale buďte opatrní.

Vlastně už ani nevím, jak dlouho je sliz na tomto světě. Asi už dlouho, možná ještě předtím, než jsem se narodila. Když jsme byly se sestrou ve věku osmi let, také jsme si se slizem hrály a úplně nás nadchl. Zato naši mamku samozřejmě moc nenadchl, jelikož většina dospělých má ke slizu hodně velký odpor. Přesto se ale najdou i takoví dospělí, kteří se slizem nemají vůbec žádný problém.

Myslím, že sliz je hodně rozšířený, troufla bych si říct, že ne jenom v České republice a že tu s námi na světě bude hodně dlouho. A když už na slizu nevidíte nic pozitivního, je to alespoň to, že jeho tvarování vám může odbourat všechen stres a zátěž, kterou v běžném životě máte a elegantně se ho tak rychle zbavit.

Pro Dudlu napsala: Simona Holá

Prohlédněte si kompletní nabídku hraček:

Víte, že nákupem slizu pro děti na Dudlu.cz podporujete Nadační fond Radost dětem, kam každoročně darujeme 20 % z celkového zisku? Padne-li vám do oka nějaká hračka nebo dětské zboží, můžete jedním nákupem udělat hned dvojitou radost. A pokud jste si u nás dětský sliz nevybrali, tak se nic neděje a budeme moc rádi, když děti pomůžete podpořit přímo přes transparentní účet nadačního fondu, který podporuje i hokejista Tomáš Plekanec a tenistka Lucie Šafářová. Každá korunka se počítá a i malý krok pro vás, může být velkým krokem pro někoho jiného. Už máte vybráno a chcete ušetřit? Využijte dopravu zdarma od 2 000 Kč, získejte dárek k nákupu od 1 000 Kč a nebo si přečtěte pár našich dalších tipů jak ušetřit peníze.

kreativni-tvoreni-dudlu-bbb

Autor: BBB Ilustrace (zakoupeno pro Dudlu.cz)

Přečtěte si tematické články z blogu: Pro maminky a tatínky