Solitaire

6 položek celkem
Ridley's Games Sada hracích karet Star Wars Han Solo Solitaire
642 Kč

Rozměry: 10,7x4,5x4 cm Věk: 8+ Materiál: kov, 100% FSC® papír

Kód: DS12872792
Vilac Dřevěná halma Zeleninová zahrada
827 Kč

Rozměry: 31x5x31 cm Věk: 5+ Materiál: dřevo, plsť

Kód: DS60500257
Bigjigs Toys Dřevěný mini solitaire
271 Kč

Rozměry: 12x12x4 cm Věk: 3+ Materiál: dřevo

Kód: DS86405970
Vilac Zeleninová zahrádka solitaire - poškozený obal
608 Kč

Rozměry: 22x22x4 cm Věk: 5+ Matriál: dřevo, plsť

Kód: DS28065080
Bigjigs Toys Dřevěný solitér
353 Kč

Rozměry: 23x2,5x23 cm Věk: 3+ Materiál: dřevo, sklo Obsahuje: 32 ks hracích kuliček

Kód: DS83833197
Vilac Zeleninová zahrádka solitaire
702 Kč

Rozměry: 22x22x4 cm Věk: 5+ Matriál: dřevo, plsť

Kód: DS99551848

Hry solitér

Solitaire si já ještě pamatuji jako jedinou hru na počítači. Je to jednoduchá hra, uklidňující, ale zároveň stimuluje mozek a leckdy, když potřebujete “vypnout”, tak naopak mozek potřebuje jen myslet na něco jiného. Pojďme na základy. Solitaire je karetní hra, kterou může hrát jen jedna osoba. Hráč nepotřebuje žádného dalšího účastníka, aby s ním hrál. U mnoha her typu solitaire dostanou hráči 52 balíčků karet bez žolíků. Některé varianty hry však umožňují více balíčků. Vaším cílem je uspořádat karty tak, že je přesunete přes tzv Tablo. Tyto karty se obvykle přesouvají podle hodnocení karet nebo podle barvy. Jak je uspořádáte, bude záviset na tom, kterou variantu solitaire hrajete, protože některé používají vzestupné pořadí, zatímco jiné sestupné.

Solitaire má mnoho různých variant. Tato hra se skládá z tabla, které je hlavní hrací plochou a má sedm hromádek karet. Karty můžete přesouvat z jedné hromádky na druhou pouze při dodržení specifických pravidel solitaire. Například lze posunout 6 na 7 nebo královnu na krále a také, hráči musí seřadit karty ve střídavých barvách. Např. pokud je výše uvedená karta červená, druhá musí být černá a přesunutím karty z jedné hromádky na další se uvolní další karta lícem dolů. Volné místo bude vytvořeno přesunutím celého řádku na jiné pozice, aby se vytvořilo prázdné tablo. Karty zásob lze použít pouze tehdy, když hráči dojdou tahy. Teprve potom si můžete “líznout”. Pokud vám ani tato karta nemůže pomoci, přesune se na hromádku “zbytečných” karet.

Jakmile jsou všechny karty zásob přesunuty na hromadu “zbytečných” karet, hráč je může začít znovu procházet. Hra končí poté, co přesunete všechny karty ze zásob, nebo když neexistují žádné další kroky, které byste mohli provést. Takže jednoduše musíte sestavit řadu od-do z nabízených karet. Karty se postupně odkrývají přesouváním do řad a tím se nabízí další možnosti. Když jsem hrála na počítači Solitaire, pamatuji si, že když se mi podařilo zázrakem poskládat řady ze všech karet, po celém monitoru létal ohňostroj. Ach ta 90. léta. Láká mě možnost hrát tuto hru doma. Ve chvilce klidu, abych si odpočinula od počítače. Zvláštní, že? Před x lety jsme hráli Solitaire na počítači, abychom mohli “být” na počítači a nyní budeme hrát Solitaire doma, abychom si od počítače odpočinuli. Nová doba, přátelé.

Pro Dudlu napsala: Kim Černá

Prohlédněte si kompletní nabídku hraček:

Víte, že nákupem společenské hry Solitaire na Dudlu.cz podporujete Nadační fond Radost dětem, kam každoročně darujeme 20 % z celkového zisku? Padne-li vám do oka nějaká hračka nebo dětské zboží, můžete jedním nákupem udělat hned dvojitou radost. A pokud jste si u nás Solitér pro děti nevybrali, tak se nic neděje a budeme moc rádi, když děti pomůžete podpořit přímo přes transparentní účet nadačního fondu, který podporuje i hokejista Tomáš Plekanec a tenistka Lucie Šafářová. Každá korunka se počítá a i malý krok pro vás, může být velkým krokem pro někoho jiného. Už máte vybráno a chcete ušetřit? Využijte dopravu zdarma od 2 000 Kč, získejte dárek k nákupu od 1 000 Kč a nebo si přečtěte pár našich dalších tipů jak ušetřit peníze.

spolecenske-hry-deskovky-bbb-dudlu

Autor: BBB Ilustrace (zakoupeno pro Dudlu.cz)

Přečtěte si tematické články z blogu: Kudy z nudy