Stavebnice Sluban

Stavebnice Sluban

Stavebnice je za mě parádní hračka, a to jak pro kluky, tak i pro holky. Syn má různé stavebnice, ale nejvíce ho samozřejmě zaujalo Lego. Od 1 roku si začal hrát s většími kostkami – s Duplem. Když už ale dospěl do věku, kdy nehrozilo, že by si malé části strkal do pusy, tedy ve věku 4 let, byl to ideální čas k tomu, koupit Lego pro větší. Dostal ho tehdy k narozeninám. Jeho první sada byly univerzální kostky a další části jako kola, okýnka a podobně. Takže se ze stavebnice daly postavit nejrůznější vozidla a domy, a to podle fantazie. A právě to synovi nejvíce vyhovuje do dnes – staví si nejrůznější stavby a postavy tak, jak ho zrovna napadne nebo hledá inspiraci v animovaných pohádkách.

Po třech letech, co syn začal Lego dostávat, se jeho sbírka rozrostla do neuvěřitelných rozměrů. Úložná krabice a další boxy už rozhodně nestačí. Hlavně ono ani nemá smysl stavebnici do nějakých krabic ukládat. Syn si s ní totiž hraje téměř každý den. Ještě že má syn v pokojíčku kusový koberec na hraní, na kterém má všechny kostičky rozložené. Jeho pokoj tak aspoň nevypadá tak chaoticky a neuklizeně.

A jak se ukázalo stavebnice Lego je nezničitelná a nesmrtelná. Už já jako malá jsem se sestrou měla jednu sadu této stavebnice. Byla v praktickém červeném kyblíku s víkem a uchem, takže se snadno přenášela. Neměly jsme ji tenkrát ovšem v dětském pokoji roztahanou denně. Vždycky se musela po hraní hezky uklidit na řádně místo vysoko do skříně, kam dosáhli jen rodiče. Takže nehrozilo ztracení kostek ani žádné neřízené krámování.

A jaká byla synova radost, když jsem mu tuto stavebnici po mně ukázala. Stačilo jen kostičky osprchovat a byly opět připraveny k hraní. Nic se nezničilo, i barvy byly jako dřív. Okamžitě se mi oživily všechny vzpomínky na společné stavění s mojí sestrou. Zkrátka návrat do minulosti jako vyšitý.

Pro Dudlu sepsala: Petra Velíková

Prohlédněte si kompletní nabídku hraček:

Víte, že nákupem stavebnice Sluban na Dudlu.cz podporujete Nadační fond Radost dětem, kam každoročně darujeme 20 % z celkového zisku? Padne-li vám do oka nějaká hračka nebo dětské zboží, můžete jedním nákupem udělat hned dvojitou radost. A pokud jste si u nás stavebnici Sluban nevybrali, tak se nic neděje a budeme moc rádi, když děti pomůžete podpořit přímo přes transparentní účet nadačního fondu, který podporuje i hokejista Tomáš Plekanec a tenistka Lucie Šafářová. Každá korunka se počítá a i malý krok pro vás, může být velkým krokem pro někoho jiného. Už máte vybráno a chcete ušetřit? Využijte dopravu zdarma od 2 000 Kč, získejte dárek k nákupu od 1 000 Kč a nebo si přečtěte pár našich dalších tipů jak ušetřit peníze.

hracky-hrackarstvi-dudlu-bbb

Autor: BBB Ilustrace (zakoupeno pro Dudlu.cz)

Přečtěte si tematické články z blogu: Pro maminky a tatínky