Štětce na malování

3 položek celkem
Silikonová podložka pro čištění štětců - černá
66 Kč

Stačí přidat čistící prostředek na čistící podložku a krouživými pohyby pohybujte štětcem po podložce, dále stačí jen opláchnout štětec vodou a osušit ho. Podložku můžete...

Kód: DS76298108
Silikonová podložka pro čištění štětců - růžová
66 Kč

Stačí přidat čistící prostředek na čistící podložku a krouživými pohyby pohybujte štětcem po podložce, dále stačí jen opláchnout štětec vodou a osušit ho. Podložku můžete...

Kód: DS43292578
Silikonová podložka pro čištění štětců - růžová
81 Kč

Pomůcka pro čištění štětců

Kód: DS41743846

Štětec na malování

Představ si, jak přijdeš po náročném dni domů, ať už z práce nebo ze školy, a čeká Tě volné odpoledne, ale venku není moc hezky. Tak proč ho nestrávit kreativní činností, jakou je malování? Malování miluje snad každé dítě, ať už pastelkami, prsty nebo štětci, a nemálo z nich si to odnese i do dospělosti. K malování si můžeš vybrat štětec kulatý nebo plochý a těch nepřeberných velikostí, od úplně tenkých, kterými se dají tvořit úžasné detaily, po ty obrovské, kterými můžeš natírat velké plochy.

Dnes už se vyrábí i různě zešikmené tvary štětců pro tvorbu speciálních efektů nebo třeba květin. Můžeš si taky vybrat, které barvy jimi budeš nanášet, barvy vodové, temperové, akrylové nebo třeba olejové, tolik možností, jak se vyjádřit. Nejlepší na tom je, že si tak krásně odpočineš a probudíš svojí kreativní část mysli. Nápady se potom jen hrnou a člověk neví, co malovat dřív, taky najednou vidí svět jinýma očima. Štětcem můžeš vytvořit abstraktní obraz, který odráží Tvoji náladu, nebo třeba hyperrealistické dílo nerozeznatelné od skutečnosti.

Já malování miluju už od dětství, nejčastěji používám ploché štětce různých velikostí a olejové barvy, dají se krásně vrstvit, míchat a schnou pomalu, takže se s nimi dá dlouho hrát. Většinou dostanu inspiraci prohlížením si obrázků na internetu a ty si přetvořím podle svých představ. Nejčastěji maluju hlavy zvířat a lidí s použitím mnoha barev, takže nakonec nejsou moc podobné tomu, jak vypadají ve skutečnosti.

Člověk se do tahů štětce tak ponoří, že si ani nevšimne, že už je pomalu čas jít spát. Když mi vyjde čas a maluji častěji, úplně cítím, jak se mi otvírají nová zákoutí vnímání, já totiž jinak pracuju dost analyticky a tam kreativita nemá moc prostoru. Ale tohle rozšířené vnímání světa velmi pomáhá i při řešení analytických problémů a jejich uchopení z jiného úhlu. Určitě si vezmi štětec do ruky a taky to vyzkoušej.  

Pro Dudlu napsala: Veronika Bartáková

Prohlédněte si kompletní nabídku hraček:

Víte, že nákupem štětců na malování na Dudlu.cz podporujete Nadační fond Radost dětem, kam každoročně darujeme 20 % z celkového zisku? Padne-li vám do oka nějaká hračka nebo dětské zboží, můžete jedním nákupem udělat hned dvojitou radost. A pokud jste si u nás malířské štětce nevybrali, tak se nic neděje a budeme moc rádi, když děti pomůžete podpořit přímo přes transparentní účet nadačního fondu, který podporuje i hokejista Tomáš Plekanec a tenistka Lucie Šafářová. Každá korunka se počítá a i malý krok pro vás, může být velkým krokem pro někoho jiného. Už máte vybráno a chcete ušetřit? Využijte dopravu zdarma od 2 000 Kč, získejte dárek k nákupu od 1 000 Kč a nebo si přečtěte pár našich dalších tipů jak ušetřit peníze.

kreativni-tvoreni-dudlu-bbb

Autor: BBB Ilustrace (zakoupeno pro Dudlu.cz)

Přečtěte si tematické články z blogu: Pro maminky a tatínky