UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Stojan na tužky

Stojany na tužky

Když se řekne stojánek na tužky, jako první se mi vybaví můj psací stolek z dětství. Maminka mě vždy vedla k tomu, aby byl pečlivě uklizený, každá věc měla svoje místo a vše bylo krásně srovnané. Stoleček byl dřevěný, se čtyřmi šuplíky. Měla jsem u něj zaparkovanou jezdící židli, kterou mi přinesl Ježíšek, než jsem šla do první třídy. Ta byla červená a byli na ní dalmatini.

Na stolku stála červená lampička, ořezávátko ve tvaru medvídka a dva plechové stojánky na tužky - jeden s mořskou vílou Arielou, do něhož patřily propisky a pera, a druhý s Medvídkem Pú, na tužky a pastelky. Vždy jsem u stolku ráda sedávala, bylo mi tam příjemně. Učení jsem měla ráda a dost ráda jsem také kreslila. Je tedy jasné, že jsem za tím stolkem proseděla docela dost času a stojánky byly naprosto potřebnou součástí výbavy. A co vám budu povídat, ty stojánky se mnou rostly. Můj malý stolek vystřídal vetší, který měl těch zásuvek dokonce osm.

Čím déle jsem chodila do školy, tím více rostly nároky na prostor. Ale stojánky na tužky mi na něm, na tom novém stolku, zůstaly. Ani v patnácti mi nevadilo, že jsou na nich obrázky z kreslených pohádek. Možná si teď ťukáte na čelo a říkáte si, jak někdo může tolik přilnout k takové věci, jako je právě stojánek na tužky, ale já v nich mám uložené už ne tužky, ale vzpomínky na dětství. A taky je mám pořád schované, možná pro svoje děti.

Mohla bych jim pořídit nové a modernější, což nakonec stejně taky udělám, ale tyhle moje staré jejich stolky také ozdobí, protože mají duši. Pro mě tedy ano. A tak si jednou sedneme a já jim povyprávím klidně o tom, co jsem u stolku a se stojánky zažila. Třeba tu příhodu, jak jsem musela přepisovat úkol, protože jsem vyzmizíkovala a propiskou to přepsala zase špatně. Za nás totiž ještě nebyla zázračná gumovací pera. Ale ten zmizík, ten měl taky něco do sebe. A já doufám, že jednou si při vzpomínce na ně i moje děti vybaví taky tolik zážitků od psacího stolu, stejně jako já.

Pro Dudlu napsala: Marie Hlaváčová

Prohlédněte si kompletní nabídku hraček:

Víte, že nákupem držák na tužky na Dudlu.cz podporujete Nadační fond Radost dětem, kam každoročně darujeme 20 % z celkového zisku? Padne-li vám do oka nějaká hračka nebo dětské zboží, můžete jedním nákupem udělat hned dvojitou radost. A pokud jste si u nás stojany na tužky nevybrali, tak se nic neděje a budeme moc rádi, když děti pomůžete podpořit přímo přes transparentní účet nadačního fondu, který podporuje i hokejista Tomáš Plekanec a tenistka Lucie Šafářová. Každá korunka se počítá a i malý krok pro vás, může být velkým krokem pro někoho jiného. Už máte vybráno a chcete ušetřit? Využijte dopravu zdarma od 2 000 Kč, získejte dárek k nákupu od 1 000 Kč a nebo si přečtěte pár našich dalších tipů jak ušetřit peníze.

kreativni-tvoreni-dudlu-bbb

Autor: BBB Ilustrace (zakoupeno pro Dudlu.cz)

Přečtěte si tematické články z blogu: Pro maminky a tatínky