Stolek na notebook

1 položek celkem
249 Kč

Tento držák na tablet s husím krkem je ideální pro sledování videa, pořizování fotografií, čtení nebo dokonce držení GPS.

Kód: DS43844492

Stolky na notebook

V dnešní době nás firmy nelákají pouze na zajímavé finanční ohodnocení, ale také na různorodé benefity. Doba, kdy jsme jásali nad papírovými stravenkami, je dávno pryč – příspěvek na jídlo se už stal samozřejmostí stejně jako sick days, pružná pracovní doba či další benefity. Největším lákadlem, se kterým by firma mohla potencionálního zaměstnance oslovit, se jeví možnost občasného homeofficu. Pokud pracujete v dobré firmě, která se o své zaměstnance stará, tak možná dostanete i svůj pracovní notebook.

Pokud v kanceláři pracujeme na stolním počítači, snažíme se sedět správně, abychom si neničili záda. Nohy máme v pravém úhlu, sedíme vzpřímeně, zápěstí opíráme o stůl, nezvedáme lokty, ramena máme uvolněná a monitor umístěn ve výšce očí. Ale doma už tuhle možnost mít nemusíme, zejména pokud pracujeme na notebooku – jak si máme zvednout notebook do výšky očí? Většinou to dopadá tak, že se buď u práce hrbíme, nebo si zkusíme notebook podložit knížkou, což stejně moc nefunguje.

Pokud si tedy nechceme zničit záda, jeví se stolek na notebook jako skvělý pomocník. Můžeme si díky němu notebook upravit do takové výšky, která nám vyhovuje a díky které budeme mít monitor umístěný správně ve výšce očí. Stolek na notebook má výhodu ve své přenositelnosti, takže pokud se necítíme fyzicky dobře, můžeme pracovat i z postele nebo z gauče. Na stolek můžeme umístit případně i tablet nebo knížku.

Přiznám se, že já sama jsem s bolestí zad měla problémy a navštítila jsem kvůli tomu fyzioterapeuta, který mi mnohé naučil. Samozřejmě vám na bolest zad může krátkodobě pomoct masáž, sauna či tabletka proti bolesti, ale bolest se vám může zase vrátit. Je proto důležité vzít to od píky a změnit denodenní návyky, mezi které patří sezení (a případné hrbení) u počítače. Dále samozřejmě pomáhá pravidelné cvičení.

Tak se toho nebojme a upravme si doma pracovní prostředí tak, aby nám to vyhovovalo –  zainvestujme do vyššího stolu, počítačové židle či stolku na notebook. Naše záda nám za to určitě poděkují.

Pro Dudlu napsala překladatelka: Lucie Ušiaková