Sudoku

4 položek celkem
Toaletní papír SUDOKU
83 Kč

Toaletní papír, na kterém je natištěno sudoku. Je ideálním dárkem pro všechny fanoušky sudoku. Kdo by nechtěl strávit svou chvilku na toaletě takto příjemným způsobem. Na každém...

Kód: DS39364834
Bigjigs Toys Dřevěné sudoku
603 Kč

Rozměry: 22,5x22,5x3,4 cm Věk: 5+ Materiál: dřevo Obsahuje: 100 předloh sudoku Ilustrační foto, orámování polí se může barevně lišit

Kód: DS45987916
Vilac Zeleninové sudoku
682 Kč

Rozměry: 21x5x21 cm Věk: 5+ Materiál: dřevo, plsť, papír 3 úrovně obtížnosti Počet dílů: 67 ks

Kód: DS76906018
Toaletní papír se sudoku
149 Kč

Zpříjemněte si chvíle strávené na záchodě luštěním sudoku. Vyhoďte všechny noviny nebo časopisy. Od teď vám na záchod stačí jenom tužka nebo propiska. Každý kousek je jiný, a...

Kód: DS79932839

Sudoku pro děti

Máte rádi hlavolamy a rébusy? Křížovky? A co sudoku? Sudoku – to není jen křížovka, hra, zábava, která přináší radost z luštění. Sudoku navíc rozvíjí vaše schopnosti logického myšlení a trénink dalších „mozkových závitů“. Jste fanouškem sudoku? Máte mezi svými blízkými luštitele sudoku? Pak jste na správném místě.

Sudoku lze luštit nejen na papíře, mobilu či počítači nebo v elektronické verzi. Existují však i další alternativní provedení. Pro milovníky klasických deskových her jsou to dřevěné „sudoku tabulky“, kde s čísly pohybujete kostičkami nebo válečky. Pro náročné se nabízí vyzkoušet tzv. sudoku kostku. Určitě znáte Rubikovu kostku, která v kombinaci s principem sudoku tvoří jedinečné spojení těchto dvou her. Výhodou kostky sudoku je, že si ji můžete vzít kamkoli s sebou ven, nebo ji „luštit“ třeba doma u televize. Sudoku je také ideálním řešením pro situace, kdy déle čekáte, ať už na autobus nebo v čekárně. Je ideálním hračkou pro děti, protože má pozitivní vliv na jejich rozvoj.

Cílem hry v základní podobě je doplnit chybějící cifry 1 až 9 v zadané, zčásti vyplněné čtvercové tabulce s 9 × 9 poli. K předem vyplněným číslicím je třeba doplnit další číslice tak, aby platilo, že v každém řádku, v každém sloupci a v každém z devíti dílčích čtverců jsou použity vždy všechny číslice jedna až devět, každá právě jednou.

Název Sudoku vznikl z japonského "Súdži wa dokušin ni kagiru," ale její původ není japonský. Hra byla známa v 80. letech 20. století pod názvem "Number Place" ("Umísti číslice") v americkém magazínu o hlavolamech. Sudoku je velice populární i u nás, a tak se můžete setkat s různými předměty, jejichž motivem je sudoku. Jsou to hrnečky, trička nebo třeba toaletní papíry. Sudoku je zkrátka skvělý dárek.

Pro Dudlu napsala: Kateřina Urbanová

Prohlédněte si kompletní nabídku hraček:

Víte, že nákupem sudoku na Dudlu.cz podporujete Nadační fond Radost dětem, kam každoročně darujeme 20 % z celkového zisku? Padne-li vám do oka nějaká hračka nebo dětské zboží, můžete jedním nákupem udělat hned dvojitou radost. A pokud jste si u nás sudoku nevybrali, tak se nic neděje a budeme moc rádi, když děti pomůžete podpořit přímo přes transparentní účet nadačního fondu, který podporuje i hokejista Tomáš Plekanec a tenistka Lucie Šafářová. Každá korunka se počítá a i malý krok pro vás, může být velkým krokem pro někoho jiného. Už máte vybráno a chcete ušetřit? Využijte dopravu zdarma od 2 000 Kč, získejte dárek k nákupu od 1 000 Kč a nebo si přečtěte pár našich dalších tipů jak ušetřit peníze.

hracky-hrackarstvi-dudlu-bbb

Autor: BBB Ilustrace (zakoupeno pro Dudlu.cz)

Přečtěte si tematické články z blogu: Pro maminky a tatínky