Omlouváme se, ale z důvodu stěhování skladů do nového a restrukturalizaci firmy Gadgets House s.r.o. obchod je dočasně nefunkční a objednávky se nevyřizují. Situaci se snažíme vyřešit, děkujeme za pochopení.

Světový den rangerů

Světový den rangerů

Světový den rangerů se slaví každoročně 31. července, aby se uctila práce a oběti těchto odvážných mužů a žen, kteří chrání naše národní parky, přírodní rezervace a chráněná území. Tento den byl založen v roce 2000 Mezinárodní federací rangerů (IRF) a je podporován organizacemi, jako je Mezinárodní svaz ochrany přírody (IUCN) a Světový fond pro přírodu (WWF).

Rangerové, také nazývaní strážci parků nebo ochránci přírody, hrají klíčovou roli v ochraně a udržitelném rozvoji našeho přírodního dědictví. Jsou odpovědní za dohled nad přírodními územími, zajištění dodržování právních předpisů, ochranu ohrožených druhů, prevenci pytláctví a nelegální těžby, výzkum a monitorování ekosystémů, řízení turistiky a vzdělávání veřejnosti o hodnotě a křehkosti přírody.

Práce rangerů je náročná, nebezpečná a často nedoceněná. Každý den čelí různým výzvám, jako jsou drsné povětrnostní podmínky, nebezpečné zvířata, pašeráci a nelegální těžaři. Mnoho rangerů přišlo při plnění svých povinností o život, a právě jejich oběti jsou připomínány během světového dne rangerů.

Světový den rangerů přináší různé akce a oslavy po celém světě, které mají za cíl zvýšit povědomí o důležitosti ochrany přírody a podpořit profesní rozvoj rangerů. Semináře, workshopy, kulturní akce a vzpomínkové akce jsou pořádány ve spolupráci s ochranářskými organizacemi, národními parky a institucemi. Rangerové mají možnost setkávat se s kolegy, sdílet zkušenosti a věnovat se zdokonalování svých dovedností.

Světový den rangerů je také příležitostí k přemýšlení o budoucnosti ochrany přírody a udržitelném rozvoji. V dnešním rychle se měnícím světě, který čelí problémům, jako je klimatická změna, ztráta biodiverzity a rostoucí tlak na přírodní zdroje, se role rangerů stává ještě důležitější. Je nezbytné podporovat jejich práci a zajišťovat dostatečné zdroje a školení, aby mohli efektivně plnit své poslání.

Veřejnost má také důležitou roli při podpoře práce rangerů a ochrany přírody. Zvyšování povědomí o problémech, kterým čelí naše přírodní území, a podpora udržitelného rozvoje a ekoturistiky mohou přispět k ochraně přírody pro současné i budoucí generace.

Na světový den rangerů si připomeňme oběti těchto hrdinů, kteří ochraňují naše přírodní poklady, a podpořme jejich práci. Je důležité nejen uznat jejich úsilí, ale také se aktivně angažovat v ochraně přírody a udržitelném rozvoji, abychom si uchovali krásu a bohatství naší planety pro příští generace.

Zajímavost

Jedním z nejznámějších rangerů v historii byl americký ochránce přírody a spisovatel John Muir, který hrál klíčovou roli při založení amerického systému národních parků a záchraně řady ohrožených přírodních území. Jeho práce a vášeň pro přírodu inspirovaly generace ochránců přírody po celém světě a ukázaly, jak jednotlivci mohou mít trvalý dopad na ochranu našeho přírodního dědictví.

Pro Dudlu napsal: David Hons

2 položek celkem
Qman Blast Ranger 3306 Phantom Chaser
319 Kč

Rozměry balení: 32,5x22x6 cm Věk: 6+ Materiál: plast Počet dílků: 275 Kompatibilní s Lego, Sluban, Cobi apod.

Kód: DS17863128
Qman Blast Ranger 3307 Jungle Lurker
319 Kč

Rozměry balení: 32,5x22x6 cm Věk: 6+ Materiál: plast Počet dílků: 302 Kompatibilní s Lego, Sluban, Cobi apod.

Kód: DS88413210