UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Temperové barvy

Tempery

Temperové barvy zná asi každý člověk na světě. Jsou to barvy, které dokážou i v malém množství vytvořit nádhernou kresbu. Jsou krásně syté a dobře se s nimi maluje na papír. Často se s nimi spousta lidí setkává hlavně na základních a poté i na středních školách. Já jsem jako volitelný předmět na střední škole měla výtvarnou výchovu a musím říct, že temperovými barvami jsme malovali hodně často.

Lze s nimi namalovat cokoliv - osobně já s nimi ale nejraději malovala abstraktní věci, které nevyjadřovaly konkrétnost a každý v nich mohl vidět něco jiného, což je na abstraktnosti zrovna jedna z mnoha mnoha věci, která mě doslova fascinuje a vždy dokáže nadchnout. Pokud už jste se rozhodli, že budete malovat s temperami, je to určitě dobré rozhodnutí. Temperové barvy seženete snad v každém papírnictví. Můžete je kupovat buď po jednom kuse nebo v balení.

Pro mě osobně je lepší balení s více kusy, protože se tak dobře vystihne rozmanitost kresby, nebo obrazu a bude více barevnější (což je další plus a rozhodně takhle více pozorovatele obrazu zaujme). Tempery byste měli sehnat od pár korun až do pár stovek, rozhodně ale nestojí přehnaně moc, takže i pokud s nimi začínáte, můžete si nějaké dovolit, protože zase nějak extra drahé nejsou. S temperami lze vytvořit krásné obrazy, které si poté můžete pověsit na svou zeď, nebo jej můžete darovat kamarádovi, kamarádce, známému, nebo třeba někomu v rodině. Říká se, že vlastnoručně vyrobené dárky jsou ty nejlepší dárky.

A věřte mi nebo ne, pro většinu lidí vlastnoručně vyrobené nebo namalované dárky znamenají podstatně více, než kdybyste jim jen něco koupili. Malby a kresby jsou totiž věci, které jsou namalované s láskou a od srdce, takže si myslím, že jimi opravdu nikdo nepohrdne - naopak - potěší jej a to hodně velkým způsobem.

Pro Dudlu napsala: Simona Holá

Prohlédněte si kompletní nabídku hraček:

Víte, že nákupem temper na Dudlu.cz podporujete Nadační fond Radost dětem, kam každoročně darujeme 20 % z celkového zisku? Padne-li vám do oka nějaká hračka nebo dětské zboží, můžete jedním nákupem udělat hned dvojitou radost. A pokud jste si u nás temperové barvy nevybrali, tak se nic neděje a budeme moc rádi, když děti pomůžete podpořit přímo přes transparentní účet nadačního fondu, který podporuje i hokejista Tomáš Plekanec a tenistka Lucie Šafářová. Každá korunka se počítá a i malý krok pro vás, může být velkým krokem pro někoho jiného. Už máte vybráno a chcete ušetřit? Využijte dopravu zdarma od 2 000 Kč, získejte dárek k nákupu od 1 000 Kč a nebo si přečtěte pár našich dalších tipů jak ušetřit peníze.

kreativni-tvoreni-dudlu-bbb

Autor: BBB Ilustrace (zakoupeno pro Dudlu.cz)

Přečtěte si tematické články z blogu: Pro maminky a tatínky