UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Tesání do sádry pro děti

Tesání pro děti

Být archeologem a nahlédnout do historie života na zemi je snem nejednoho dítěte. Se sadou na vytesávání nebo odlévání ze sádry jim to alespoň na malou chvíli můžete zábavným způsobem dopřát. Náš syn se s tesáním do sádry poprvé seznámil ve školkovém věku na prázdninovém příměstském táboře. Téma celého tábora byl Egypt, přičemž součástí programu byla návštěva muzea, ve kterém byla i archeologická expozice.

Z té si domů přinesl ,,vykopávku,, mumie a od té doby musíme průběžně dokupovat další a další sádrové balíčky. Objevování prehistorického překvapení v sádře je aktivita pro holky i kluky od školkového věku po mladší školní věk. K této napínavé zábavě je potřeba určitá dávka zručnosti a trpělivosti, přičemž obě tyto dovednosti si děti během hravého výzkumu i procvičují a posilují. Když jsem se zeptala syna, co ho na tom ,,bouchání,, do sádry tolik baví, odpověděl mi, že může beztrestně a s radostí něco ničit (sádrový kus), a ještě za to něco získat.

Dle typu konkrétní zakoupené sady mohou děti v sádře najít buď jeden celistvý předmět nebo jednotlivé části zvířete, nejčastěji dinosaura, které se poté ještě skládají, což dětem prodlouží i zatraktivní činnost. S vytesanými nálezy si pak mohou dále hrát. Některé předměty svítí ve tmě. Sádrové odlitky ze sady na odlévání je možné následně barvit, což rozvíjí kreativitu i motoriku dětí.

Většinou jsou součástí každého balení i nepostradatelné pracovní nástroje každého archeologa – kladívko, dláto a štěteček. Vytesávat doporučuji nejlépe venku – na trávě nebo u venkovního stolku. Doma preventivně použijte jako pracovní plochu nějaký tác, ubrus nebo plech na pečení, ze kterého rozdrcenou sádru na konci pravěkého bádání snadno vysypete do koše. Vzhledem k tomu, že každé dítě je přirozeně zvídavé, je vytesávání ze sádry vhodným dárkem, který uspokojí touhu každého malého zájemce o objevování dějin. 

Pro Dudlu napsala: Denisa Moravcová

Prohlédněte si kompletní nabídku hraček:

Víte, že nákupem tesání dinosaurů na Dudlu.cz podporujete Nadační fond Radost dětem, kam každoročně darujeme 20 % z celkového zisku? Padne-li vám do oka nějaká hračka nebo dětské zboží, můžete jedním nákupem udělat hned dvojitou radost. A pokud jste si u nás tesání do sádry nevybrali, tak se nic neděje a budeme moc rádi, když děti pomůžete podpořit přímo přes transparentní účet nadačního fondu, který podporuje i hokejista Tomáš Plekanec a tenistka Lucie Šafářová. Každá korunka se počítá a i malý krok pro vás, může být velkým krokem pro někoho jiného. Už máte vybráno a chcete ušetřit? Využijte dopravu zdarma od 2 000 Kč, získejte dárek k nákupu od 1 000 Kč a nebo si přečtěte pár našich dalších tipů jak ušetřit peníze.

kreativni-tvoreni-dudlu-bbb

Autor: BBB Ilustrace (zakoupeno pro Dudlu.cz)

Přečtěte si tematické články z blogu: Pro maminky a tatínky