UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Těžítka

Těžítko


I když nejrůznější lapače prachu moc nemusím, a i u nás doma se snažím jimi interiér moc nevybavovat, přece jenom jsem si pár dekorací oblíbila a mám je moc ráda. Mezi oblíbené dekorace patří od malička už i nejrůznější těžítka a sněžítka. I dnes mají do mé domácnosti tyto dekorace vstup povolen a objevily se i v pokojíčku mých dětí, které si je taktéž zamilovaly a nepřestávají je fascinovat.

Zajímavá a nápaditá sněžítka mě fascinovala už od dětství. Jedno takové jsem měla na svém stole v pokojíčku. Uvnitř byla zasněžená krajinka s malinkým domečkem. Stačilo sněžítkem jen malinko zahýbat a okamžitě začalo sněžit. Ten efekt byl naprosto kouzelný a uklidňující. Sníh jsem od malička milovala, a proto jsem si oblíbila i sněžítka. A protože v našich podmínkách jsou poslední roky Vánoce bez sněhu, pak mi tuto kouzelnou vánoční atmosféru pomáhají alespoň v myšlenkách vytvořit právě tato sněžítka. A v tu chvíli mi pak skoro vůbec nevadí, že nesněží doopravdy a že se venku nemůžeme procházet na sněhu, který pod nohami báječně křupe. Letošní vánoční výzdoba se bez roztomilého sněžítka zase rozhodně neobejde.

Kromě sněžítek mě uchvátila i těžítka v podobě do sebe neustále narážejících kovových kuliček. Prostě jsem pořád nechápala a dodnes nechápu, jak je to vůbec možné, že jsou pořád v pohybu. Fyzika mi zkrátka nikdy nešla, a tak je funkčnost tzv. Newtonovy houpačky zkrátka nad moje chápání. Toto těžítko je skvělou volbou, pokud se člověk potřebuje uklidnit a zrelaxovat.

Skleněné sněžítko je fascinující dekorací a hračkou v jednom. Jako dekoraci je využijete kdekoliv v interiéru, který rozzáří a zpestří. Příjemným oživením jsou pestré barvy nebo sníh, který spustíte jen drobným pohybem. Kouzelná sněžítka jsou i skvělým nápadem na dárek. Můžete jimi potěšit vaše blízké.

Pro Dudlu napsala: Petra Velíková

uklid-dekorace-bbb-dudlu

Autor: BBB Ilustrace (zakoupeno pro Dudlu.cz)

Přečtěte si tematické články z blogu: Rady pro kutily