Únikové hry

Desková hra: Únikovka pro děti

Karetní únikovky jako adaptace populární společenských her. Vydejte na řadu dobrodružství, která vás zavedou na záhadné či nebezpečná místa. Dokážete odhalit kouzelníkova tajemství a uchvátit publikum svými neuvěřitelnými výkony? Dokážete vyřešit zapeklité rébusy a odhalit kouzelníkovy triky? Jednoduchá karetní hra, ve které musíte spolupracovat, abyste mohli uspět. Máte pocit, že ve vašem každodenním životě už nefunguje chemie?

V úspěšné únikové hře EXIT se scénářem Tajná laboratoř to bude přesně naopak. Vlastně jste se jen chtěli zúčastnit lékařského výzkumu a trochu si přivydělat. Dostavíte se na určené místo, vstoupíte do moderní laboratoře... a najednou ztrácíte vědomí. Když se probudíte, jste sami, je zamčeno a vy se z místnosti plné nebezpečných chemických látek musíte dostat ven. Ve hře budete postupovat podle karet s úkoly a rébusy, pomohou vám nápovědy i odpovědi.

To, zda jste na dobré cestě, vám pomůže rozluštit dešifrovací kotouč. Vydali jste se na svůj vysněný výlet do Egypta za jeho starověkými památkami. Prohlídka jedné z pyramid nabrala trochu jiný směr, než jste čekali. Nešťastnou náhodou jste zůstali uvězněni v tajné místnosti uvnitř pyramidy! Jak se teď dostat ven? Dokážete vyřešit hieroglyfické hádanky a zlomit prokletí sfingy dříve, než vás dostane mumie?

Únikovky jako hry

První úspěchy únikových her mě nechávaly zcela chladnou. Respektive jsem je zcela dobrovolně přecházela a nevěnovala jim žádnou pozornost. Nebyla jsem si ani jistá, co přesně je obsahem a cílem takových her. To změnil až firemní teambuilding, ve kterém jsme se vydali únikovou hru absolvovat. U nových zážitků jsem vždycky alespoň lehce nervózní. O to víc, když se najednou ocitnete v prostorách sklepení s páskou přes oči. O pár kroků později už jsme se ocitli v místnosti, kde celý příběh začínal.

První úniková hra je většinou nejtěžší. Teprve se učíte chápat, v jakých směrech a souvislostech byste měli přemýšlet. Nebylo tedy překvapením, že jsem týmu příliš platná nebyla. Hru jsme bohužel v časovém limitu dokončit nestihli. To ale vůbec neubralo na zážitku nás všech. A já hned věděla, že tohle určitě nebyla má poslední únikovka. Hned po návratu domů jsem začala s hledáním dalších her v blízkém okolí. A že jich bylo. Mnohem více úsilí mě stálo hledání kamarádů, kteří by měli o podobný styl zábavy zájem. Důvod byl prostý. Jejich přístup k únikovkám byl stejný jako nedávno ten můj.

Každá úniková hra je svým způsobem unikátní, ať už příběhem či provedením. I tak mají ale spoustu věcí společných. Všechny vás naučí spolupracovat s týmem. Spoustu únikových her bez vzájemné komunikace s ostatními členy party jednoduše nevyřešíte, protože ne všichni z vás budou mít k dispozici veškeré informace. Donutí vás přemýšlet v souvislostech a selektovat důležité indicie od zbytečných.

Setkat se můžete i s úkoly, které vyžadují koordinovanost celého týmu. Ti pozornější z vás budou schopni vypozorovat i charaktery jednotlivých hráčů. V průběhu hry se většinou někdo vyprofiluje jako lídr týmu. Úniková hra tak není jen jednoduchou formou zabití volného času. Nemějte však obavy, nemusíte být Einstein, aby vás úniková hra bavila. A nevěšte hlavu, pokud se vám nebude dařit první hry zvládnout ve stanoveném čase. Cvičení dělá mistra.

Pro Dudlu napsala: Iva Horychová

Prohlédněte si kompletní nabídku hraček:

Víte, že nákupem únikovky na Dudlu.cz podporujete Nadační fond Radost dětem, kam každoročně darujeme 20 % z celkového zisku? Padne-li vám do oka nějaká hračka nebo dětské zboží, můžete jedním nákupem udělat hned dvojitou radost. A pokud jste si u nás únikové hry nevybrali, tak se nic neděje a budeme moc rádi, když děti pomůžete podpořit přímo přes transparentní účet nadačního fondu, který podporuje i hokejista Tomáš Plekanec a tenistka Lucie Šafářová. Každá korunka se počítá a i malý krok pro vás, může být velkým krokem pro někoho jiného. Už máte vybráno a chcete ušetřit? Využijte dopravu zdarma od 2 000 Kč, získejte dárek k nákupu od 1 000 Kč a nebo si přečtěte pár našich dalších tipů jak ušetřit peníze.

hracky-hrackarstvi-dudlu-bbb

Autor: BBB Ilustrace (zakoupeno pro Dudlu.cz)

Přečtěte si tematické články z blogu: Pro maminky a tatínky