UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

USB Kabely

Kabel USB

Mnoho lidí si říká, k čemu jsou vlastně dobré usb kabely a proč jsou vlastně tak důležité? V dnešní době bychom se bez usb kabelů určitě neobešli, i když si to občas myslíme. Bez usb kabelů by nikdo neměl baterii v mobilu, protože by ji právě neměl čím nabíjet. A to je jedna z podstatných a nenahraditelných funkcí usb kabelů.

Nicméně čím více máme elektroniky, tím více máme usb kabelů. Z vlastní zkušenosti vím, že takové usb kabely zamotané do sebe a jejich přebytek může udělat a nadělat pěknou paseku a zmatek.

My jsme odjakživa doma měli spoustu usb kabelů. Nejhorší je, když se vám jenom hromadí a hromadí, jako tomu bylo u mě. Měla jsem jich spoustu; od starých telefonů, od foťáků (těch levnějších), od mobilů, od notebooků, od reproduktorů – až po fotoaparát, který byl opravdu kvalitní a fotil velmi kvalitní fotky..

Co se ale časem nestalo. Staré telefony mi takzvaně „odešly do nebe“, z těch fotoaparátů, co jsem měla, už bohužel funguje pouze jeden (ten s tou nepříliš dobrou kvalitou fotek). Takže usb kabely se mi nahromadily, i když jsem jich tam měla hodně, které jsem už vlastně ani nepotřebovala. Co teď s tím?

Nejlepší je opravdu to, když si vyhradíte jeden celý den, sednete si ke kabelům, které neberou konce a pokusíte se je roztřídit na ty, které ještě mají plnit svou funkci a které jsou pro vás úplně zbytečné. Ty, které nepotřebujete, dáte pryč (případně náhradní od mobilů si můžete nechat, ty se vždy hodí – pokud ztratíte jednu nabíječku, automaticky budete mít druhou, to je výhoda). Naopak ty, které potřebujete, dáte na druhou stranu a roztřídíte si je, tím pádem nebudete mít každý den zmatek v tom, kde máte ty kabely, které nutně a urgentně potřebujete. Není na škodu si čas od času kabely protřídit a zvláště, pokud vlastníte nebo jste vlastnili tolik elektroniky, jako třeba já.

Pro Dudlu napsala: Simona Holá