UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Vánoční ozdoby

Vánoční ozdoby


Dneska už je tolik možností a způsobů, jak vyzdobit dům nebo byt. Na jaře se zaměřujeme hlavně na Velikonoce, takže po celých místnostech jsou poschovávaní velikonoční zajíčci, kuřátka, barevné mašle a mnoho dalších typických ozdob. Přes léto jsou to květiny na každém parapetu. Pro podzim je podle mého názoru typické tvoření. Chodíme do lesa, sbíráme listy, žaludy, různé plody a vytváříme všelijaké krásné věci. Nejčastěji se jedná asi o věnce, které nám zdobí vstupní dveře.

Skoro všechna roční období už jsme vyčerpali, ale co se týká zimy? Všichni si po vyslovení slova „zima“ vybaví Vánoce, sníh, dárky, lyžování. Jak to svoje hnízdečko lásky můžeme vyzdobit? Dneska už člověk vážně pořídí úplně cokoliv, od něčeho jednoduchého a malého až po velké ozdoby.

Skoro všichni tu vánoční pohodu milujeme, vždycky to výzdobu v domě poznáme jak vzhledově, tak po čichu. Zavřete oči a představte si vánočně nazdobený dům, někde vzadu cítíte vůni jehličí, k tomu se přidá vůně zapálených svíček. K tomu se upeče nějaké dobré cukroví a vánoční nálada jako vymalovaná. Perníčky určitě nesmí chybět, podle mě je to jeden z nejoblíbenějších druhů cukroví u nás, pak se pečou vanilkové rohlíčky, linecké s marmeládou, různé slepované, ořechové a mnoho dalších druhů, kterými potěšíte nejednu návštěvu. Ze začátku to bývá: „Nejez to, je toho málo, ať něco zbyde.“ Postupně se ale přechází na věty typu: „Dej si cukroví, nikdo to nechce jíst, co s tím budu dělat, přece se to nevyhodí.“ Určitě to všichni známe, na začátku to chtějí všichni a na konci už jsou všichni přecpaní.

Na stole nám nesmí chybět adventní věnec se čtyřmi svíčkami. Každou neděli před Vánoci si zapálíme jednu svíčku, jak jsme zvyklí. Myslím, že se jedná o tradici, kterou dodržuje každá domácnost. K dalším tradicím patří například lití olova nebo šupina pod talířem.

Pro Dudlu sepsala: Kristýna Drozdová