UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Vláčky Woody

Vláčky Woody

Dřevěné vláčky měl snad každý. Hračka, která zůstává nadčasová, genderově nevyhraněná, ekologicky šetrná, ekonomicky nenáročná a kombinacemi neomezená, prostě hračka pro všechny. Ani u nás vláčky nechyběly. První mašinku a pár kolejniček dostal náš syn k druhým Vánocům. Oranžovou lokomotivu, která by se vešla do ruky, následovaly tři vagony: světle modrý, zelený a červený. Stále je máme doma a i po pár letech si s tím kluci občas hrajou. Tehdy jsem si říkala, že to byl nejlepší dárek pod sluncem.

Můj názor rozhodně nesdílela postarší paní pod námi. Přemýšlíte, co by asi tak ani ne dva roky starý klučina mohl s vláčky vyvádět? Prostě si hrál. Hrál si rád a hrál si pořád. Zezačátku od rána až do večera. Doslova. Náš synáček se totiž na každý den těšil tak moc, že vstával rozhodně dřív než kdejaké slepice. Naivně jsme si mysleli, že jízda po kolejích je docela poklidná činnost. Nicméně jestli trošku znáte děti nebo si vzpomenete na sebe, nejlepší je na vláčkách (stejně jako na autech a vlastně všech dopravních prostředcích) bezesporu bourání.

V žebříčku oblíbených akcí na dráze následuje ještě rozpadání se mostu, zběsilá jízda lokomotivy a pády vláčků odevšad. Vrcholem akce je pak útok na zbytky dráhy a vzteklé bušení dřevěnými kolejemi o zem, když se je nedaří rozpojit. Krom toho, že v paneláku uslyšíte i cinknutí jehly o zem, dovedete si představit, co slyšela paní sousedka pod námi před šestou hodinou ranní. Jako by prý bydlela u nádraží.

Naštěstí je paní o patro níž docela prima. Po několika upozorněních, kdy s úsměvem vzpomínala na vnoučata a jejich lumpárny, od ní náš syn dokonce dostal dárek. Dřevěnou myš. Její vnuci si s ní dost vyhráli, ale pořád byla pěkná. Na dřevěnou tyčku se skládala kolečka různých barev dle velikosti, od největší až po nejmenší, a nahoře byla myší hlava s ušima. Opravdu mě tehdy dárek potěšil, dřevěné hračky zbožňuju a s touhle se dala trénovat i jemná motorika a barvy. Sousedka to vymyslela mazaně. Předpokládala, že naše dítě odloží okoukané mašinky a bude si ráno hrát s novou hračkou. A zkušená paní opravdu měla pravdu. Jenže myš na rozdíl od vláčků už nemáme.

Netrvalo to ani týden a z našeho syna se stávali kutil Tim. Pomáhal, opravoval, vymýšlel, co by se dalo jako přišroubovat a tak dále. Dřevěnou sadu nářadí pro děti ještě neměl, ale i s tím si jednoho rána snadno poradil. Vzal myš, sundal z ní všechna kolečka a tyčku s tím největším kolečkem použil jako kladívko, kterým jako zatloukal hřebíky. Jak už jsem ale zmiňovala, naše sousedka má svatou trpělivost. Když jsme se později míjeli na schodech a vyprávěla jsem jí, co to bylo po ránu za rány, mávla rukou a shovívavě se na mě usmála.

Pro Dudlu sepsala: Zuzana Izquierdo Montes

Prohlédněte si kompletní nabídku hraček:

Víte, že nákupem vláčku Woody na Dudlu.cz podporujete Nadační fond Radost dětem, kam každoročně darujeme 20 % z celkového zisku? Padne-li vám do oka nějaká hračka nebo dětské zboží, můžete jedním nákupem udělat hned dvojitou radost. A pokud jste si u nás Woody vláček nevybrali, tak se nic neděje a budeme moc rádi, když děti pomůžete podpořit přímo přes transparentní účet nadačního fondu, který podporuje i hokejista Tomáš Plekanec a tenistka Lucie Šafářová. Každá korunka se počítá a i malý krok pro vás, může být velkým krokem pro někoho jiného. Už máte vybráno a chcete ušetřit? Využijte dopravu zdarma od 2 000 Kč, získejte dárek k nákupu od 1 000 Kč a nebo si přečtěte pár našich dalších tipů jak ušetřit peníze.

hracky-hrackarstvi-dudlu-bbb

Autor: BBB Ilustrace (zakoupeno pro Dudlu.cz)

Přečtěte si tematické články z blogu: Pro maminky a tatínky