UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Volejbal shop

Volejbal pro děti

Asi každý z nás někdy vyzkoušel volejbal. Hru, kde soupeří proti sobě dva týmy na obdélníkovém hřišti rozpůleném sítí. Alespoň my jsme týmový míčový sport museli hrát ve škole při tělesné výchově. Byla to hra, kterou jsme měli téměř všichni v oblibě, ačkoli jsme pořádně neuměli odpálit míč tak, abychom si u toho nepolámali všechny prsty na rukou.

Postupně jsme se to však naučili docela obstojně a volejbal se pro nás stal součástí každého léta. Volejbalové hřiště a síť jsme totiž měli k dispozici nedaleko fotbalového hřiště. A tak jsme pořádali drobné zápasy s přáteli i letní turnaje. Šlo o skvělou zábavu a výplň dlouhých letních dní plných sluníčka. K dispozici jsme měli hřiště s asfaltovým povrchem, jak bylo dříve obvyklé. Dneska jsou spíše k vidění umělé povrchy na multifunkčních nebo víceúčelových hřištích.

Osobně mě však vždycky přitahoval spíš plážový volejbal. Ten jsme si vyzkoušeli s přáteli párkrát při letních rekreacích v různých koutek naší republiky. A musím říct, že to není žádná legrace. Pohybovat se v bořícím a mnohdy dost rozpáleném písku. Přesto nás to ale bavilo a nevzdávali jsme se. Ostatně při hře jsme si užili spoustu srandy a dost jsme se nasmáli. A to je přeci to nejdůležitější.

Až mnohem později jsem začala registrovat tento sport také v televizi a na světové úrovni. To v čase, kdy začala být známá dvojice českých plážových volejbalistek Kiki a Maki. Kdo by neznal tuhle skvělou volejbalovou dvojici sympatických holek, která slavila úspěchy. Vždyť holky dvakrát vyhrály mistrovství České republiky a na olympiádě skončily na pátém místě. Poté byly dívky úspěšné každá zvlášť, tedy s jinou spoluhráčkou. A ačkoli mají mezi s sebou možná nevyřešený rozpad, nikdo jim už nevezme, že právě ony dvě v Čechách tento sport zpopularizovaly.

Pro Dudlu sepsala maminka: Lucie Mašínová

Prohlédněte si kompletní nabídku hraček:

Víte, že nákupem volejbalové výbavy na Dudlu.cz podporujete Nadační fond Radost dětem, kam každoročně darujeme 20 % z celkového zisku? Padne-li vám do oka nějaká hračka nebo dětské zboží, můžete jedním nákupem udělat hned dvojitou radost. A pokud jste si u nás volejbalové pomůcky nevybrali, tak se nic neděje a budeme moc rádi, když děti pomůžete podpořit přímo přes transparentní účet nadačního fondu, který podporuje i hokejista Tomáš Plekanec a tenistka Lucie Šafářová. Každá korunka se počítá a i malý krok pro vás, může být velkým krokem pro někoho jiného. Už máte vybráno a chcete ušetřit? Využijte dopravu zdarma od 2 000 Kč, získejte dárek k nákupu od 1 000 Kč a nebo si přečtěte pár našich dalších tipů jak ušetřit peníze.

hokej-hokejky-dudlu-bbb

Autor: BBB Ilustrace (zakoupeno pro Dudlu.cz)

Přečtěte si tematické články z blogu: Pro maminky a tatínky