Vonné tyčinky

Vonící tyčinky

Čich je jeden z úžasných pěti smyslů, kterými nás příroda obdařila. Zajímavostí je, že dokáže vyvolat naše vzpomínky. Proto je používání různých vůní, parfémů, olejů a osvěžovačů vzduchu tak oblíbené. Pokud máte nějaké prožitky nebo životní období spojené s určitou vůní, pak i jen jemné zachycení stejného aroma vás v mžiku přenese do té samé chvíle. A pokud je vzpomínka příjemná, vyvolá ve vás daná vůně pozitivní emoce, i když se v současnosti necítíte zrovna dobře. Proto některé vůně budete cíleně vyhledávat a své vzpomínky na milé časy vyvolávat znovu a znovu.

Pokud se chci uklidnit, sáhnu po jedné z mých oblíbených vůní. Skořicové, která mi navazuje pocit pohody. Mám ji spojenou s vánočním klidem a útulnou atmosférou. Vůně pryskyřice, santalového dřeva a travin ve mně zase vyvolává dojem bezpečí a ochrany. Pokud mám potřebu svěžesti a čistoty, sáhnu po aroma rostlinky lemongrass nebo květin navozujících letní atmosféru. Také mám ráda nádobky s vůněmi, které připomínají čerstvě vyprané prádlo nebo svěží jarní déšť.

Vonné tyčinky používám velmi ráda, protože vůně z nich je jemná a nevtíravá. Na rozdíl od sprejů a osvěžovačů se uvolňuje postupně, což oceňuji především v koupelně. Nemusím si dělat starosti, jestli místnost bude vonět ve chvíli, kdy přijde návštěva. Aroma se rozprostírá jednoduše neustále.

Tyčinky bývají umístěné v různých stylových dózách, kalíšcích a vázičkách. Jedná se tedy zároveň o vkusnou dekoraci, která působí díky dřevu velmi přirozeně. Pokud se náplň vypaří, doplním novou.  Nemusím si dělat starosti o ekologii. Je mi nepříjemné kupovat stále nové plastové obaly nebo spreje s aerosolem. Takto mohu jednu lahvičku používat donekonečna. Lépe řečeno do doby, než se naše milovaná kočička projde po poličce, a voňavý flakon i s tyčinkami skončí ve všech koutech koupelny.

Pro Dudlu napsala: Martina Velecká

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení