UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Zápichy do květináče

Cedulky do květináčů

Už třetím rokem na jaře zasazuji semínka do kelímků, květináčů, vlastně do všeho, co se najde, protože nikdy nevím, kdy toho je dost... A víte co? Každý rok si říkám: “Tento rok to popíši pořádně a budu vědět, kde, co mám”. Jenomže pak v návalu radosti, jara, barev a tepla si řeknu: “To nemusím popisovat, to přece poznám”, nebo: “ to si musím přece pamatovat. Špenát vlevo, mrkev vpravo a petržel vedle, celer…jasně, to si musím pamatovat”. Poznáváte se? A pak nastane ta doba, kdy je vše zasazeno a já už si pletu, jestli v tomto záhonku byl špenát, nebo jsem tam sázela salát, vlastně, salát jsem si dala do kelímku, abych ho předpěstovala...nebo ne?

A tohle je ta chvíle, kdy si každý rok říkám, že je to naposledy a příště si záhonky a kelímky a květináče popíši. To víte že už jsem to zkoušela. Na špejle od nanuků třeba, ale přišel první déšť, nebo má všetečná dvojčata a věděla jsem toho stejně tolik, co minule.Zahrada musí být čistá a zorganizovaná. To dá rozum, i když se říká, že čím hloupější hospodář, tím lepší úroda. Ale to, že nejste zkušení zahrádkáři neznamená, že vaše zahrada bude nepřehledná, ošklivá, nebo, že si budete lámat hlavu nad tím, kde, co vlastně je nebo není.

Apropo, jak víte, které hnojivo kam dát, když si ani nejste jisti, co kde roste? Není nic jednoduššího než si koupit zápichy do květináče. A teď už jen záleží na vaší kreativitě. Můžou to být už předepsaná zapichovátka do květináče třeba s mátou, nebo zapichovátko do záhonku třeba s pažitkou. Další variantou jsou zapichovátka prázdná, z plastu, kde si název napíšete nesmývatelnou fixkou, potom setřete lihem a příští rok použijete znovu. Ať už si vyberete ta či ona zapichovátka, budete zorganizovaní, budete profesionální a nestane se, že si spletete Adélu, která ještě nevečeřela s Mochyní Peruánskou nebo nedej Bože naopak.

A protože se mi zapichovátka moc líbí a moc mi pomohla, zalíbily se mi natolik, že jsem je použila i jako okrasu, jako originální dárek. Lámete si každý rok hlavu nad tím, co dát paní učitelce na konci roku? Dám vám malou radu. Do obyčejného květináče s kytičkou dejte paní učitelce zprávu, jak ji děkujete a jak je úžasná. Samozřejmě zkrášlit dárek můžete i mamince. Můžete ji říct, že je úžasná a zároveň být víc kreativní než darovat jen květinu v květináči. Asi už jsme trošku starší na to, abychom ji květináč pomalovaly, nebo vyráběly přáníčka. Zapichovátko se slovy, že je ta nejlepší maminka na světě je krásný, jemný dárek od srdce, který se na maminku bude každý den usmívat s barevnou květinou.

Pro Dudlu sepsala maminka: Kim Černá

zahrada-bbb-dudlu