Zubní kartáčky

5 položek celkem
Zubní držák kartáčků - Bílá
62 Kč

Musíte stále dětem připomínat, aby si nezapomínaly vyčistit zuby? Motivujte je vtipným doplňkem do koupelny a pořiďte jim speciální držák na kartáčky ve tvaru zubu. Stylový...

Kód: DS97519177
Držák na zubní kartáček - medvěd
90 Kč

Držák na zubní kartáček - medvěd. Roztomilý držák na zubní kartáček ve tvaru medvěda. Přísavné držáky můžete nalepit na zrcadlo, dlaždice, sklo a další hladké povrchy.

Kód: DS83247016
Kikkerland Bambusové kartáčky – společenské
117 Kč

Sada 2 bambusových kartáčků pro společenského muže a společenskou dámu. Dokonalé spojení večerního obřadu ústní hygieny s čistící silou přírody. Kartáček s motýlkem pro muže a...

Kód: DS86807571
Silikonový držák na kartáček a holení do koupelny
165 Kč

Už máte dost toho, jak je ve vaší koupelně umyvadlo zaskládané spoustou kartáčků, zubních past či žiletek? V tom případě budete nadšení z tohoto silikonového držáku. Umístěte do...

Kód: DS24088096
Dětský elektrický zubní kartáček LOL Surprise
339 Kč

S elektrickým kartáčkem LOL Surprise si budou Vaše děti čistit zoubky s radostí. Balení obsahuje náhradní hlavu a 1xAA baterii. Kartáček je vhodný pro děti od 3 let.

Kód: DS24457356

Kartáček na zuby

Historie zubního kartáčku sahá až do roku 3500 let př. n. l. v Babylonu. Tehdy lidé používali takzvané žvýkací klacíky. Tyto klacíky pocházely nejlépe z větví aromatických stromů. Jejich „výroba“ byla taková, že se konec klacíku musel před prvním použitím rozžvýkat do roztřepení a změknutí. Tímto stylem se čistily zuby dlouho. V 15. století vynalezli Číňané první kartáček se štětinami. Měl podobu bambusové tyčky, do které byly vsazeny štětiny z kance. Díky zámořským cestám se tento typ kartáčku rozšířil i do Evropy. Zde však příliš zájmu nevzbudil. Používala ho pouze šlechta, a to v různých obměnách např. s koňskými žněmi nebo jezevčí srstí.

Větší popularitu získaly kartáčky až po roce 1780. Za jejich vznikem stál tehdy britský vězeň William Addis. K výrobě ho inspirovaly vězeňské kartáče na podlahu. Jeho kartáček na zuby byl vyroben z provrtané kosti a vsazenými štětinami. Po svém propuštění na výrobě kartáčků zbohatl a pod názvem Wisdom Toothbrushes se ročně vyrobí 70 milionů kartáčků za rok.  První elektrický kartáček byl patentován v roce 1937 pod názvem Motodent. Kartáčky s prvními syntetickými vlákny (z nylonu) se začaly vyrábět v roce 1938. Od té doby urazil vývoj v této oblasti velkou cestu. V současné době představuje největší vychytávku sonický kartáček. Elektrický sonický kartáček čistí chrup vertikálním vibračním pohybem vláken. A naopak nemálo lidí se opět kloní k používání přírodních kartáčků typu větvičky označené např. jako siwak z rostliny Salvadory perské.

Manuální zubní kartáčky se dnes vyrábějí v široké paletě nejrůznějších typů. Klasiku představují plastové kartáčky, na oblibě získávají čím dál více biologicky rozložitelné a recyklovatelné kartáčky (např. z bambusu). Hlava kartáčku by měla být menší a zakulacená a štětiny husté a rovně zastřižené. Mezi speciální kartáčky patří například kartáček s ultra jemnými a hustými vlákny, kartáček na rovnátka, kartáček pro miminka (prsťáček), mezizubní kartáček nebo jednosvazkové kartáček.

Pro Dudlu napsala: Martina

Prohlédněte si kompletní nabídku gadgetů:

Víte, že nákupem zubních kartáčků na Dudlu.cz podporujete Nadační fond Radost dětem, kam každoročně darujeme 20 % z celkového zisku? Padne-li vám do oka nějaká hračka nebo dětské zboží, můžete jedním nákupem udělat hned dvojitou radost. A pokud jste si u nás zubní kartáček nevybrali, tak se nic neděje a budeme moc rádi, když děti pomůžete podpořit přímo přes transparentní účet nadačního fondu, který podporuje i hokejista Tomáš Plekanec a tenistka Lucie Šafářová. Každá korunka se počítá a i malý krok pro vás, může být velkým krokem pro někoho jiného. Už máte vybráno a chcete ušetřit? Využijte dopravu zdarma od 2 000 Kč, získejte dárek k nákupu od 1 000 Kč a nebo si přečtěte pár našich dalších tipů jak ušetřit peníze.

odsavacka-hlenu-manikura-kartacek-dudlu

Autor: BBB Ilustrace (zakoupeno pro Dudlu.cz)

Přečtěte si tematické články z blogu: