Zubní pasta

2 položek celkem
Dětská zubní pasta a náprstek NUK - dle obrázku
172 Kč

Dětská zubní pasta a náprstek NUK. K čištění prvních zubů a ústní dutiny, pro jemnou masáž dásní. Pro děti od 3 měsíců. Charakteristika: Zubní pasta: - bez fluoridu - přirozená...

Kód: DS91681777
Sada na bělení zubu - White Light
120 Kč

S White Light budou Vaše zuby bělejší za pouhých 10 minut denně. Vybělí i velmi zažloutlé zuby (kouření, pití kávy, stáří, léky). Gel zub obklopí rovnoměrně a bělí ho po celém...

Kód: DS51145408

Pasta na zuby

Zubní pasta nebo zubní gel je každodenní nezbytností většiny z nás. Historie předchůdce zubní pasty sahá až do 4. století př. n. l. v Egyptě. Její složení se skládalo z drcené kamenné soli, pepře, kosatce a máty. Složení těchto, dá se říct, zubních past a prášků bylo z dnešního pohledu často velmi bizarní: spálený chleba, křídy, drcené cihly atd. Kolem roku 1900 se zubní pasta začala vyrábět z peroxidu vodíku a jedlé sody. Od roku 1914 se začal přidávat do zubní pasty fluorid. Jeho hlavní funkcí bylo zpevňování zubní skloviny. Masově se však začal přidávat do zubních past až kolem 2. světové války. Okolo prospěšnosti versus škodlivosti fluoru se časem vyvinula velká diskuze s nejasným výsledkem.

Na trhu existuje celá řada nejrůznějších zubních past, pojďme se podívat na ty základní typy. Dětské zubní pasty mají obvykle lákavou příchuť přitažlivou pro děti. Někdy je tak dobrá, že to děti svádí k jejímu polykání, na to dejte ale pozor. Obsahují nižší dávku fluoridu.

Bělící zubní pasty jsou velmi prodávaným artiklem. Kdo by nechtěl mít zářivý úsměv, že? Zejména ale kouření, pití kávy, čaje a červeného vína dělá zuby tmavší a skvrnité. Bělící zubní pasty fungují tak, že ze zubů odstraní obsaženým abrazivem nežádoucí pigment. Tyto pasty by měly umět zuby zesvětlit, ale neobrušovat příliš zubní sklovinu. Další modernější metodou jak dosáhnout světlého chrupu je používání bělících zubních past s enzymy (např. papain nebo bromelin). Dalšími účinnými bělícími látkami v pastách je např. černé uhlí, extrakt ze zeleného čaje atd. 

Speciální zubní pasty jsou například ty pro citlivé zuby, nemocné dásně, proti zubnímu kamenu nebo proti paradentóze. Obsahují látky se stahovacími účinky na dásně nebo látky, které pomáhají uzavírat zubní kanálky nebo mají jemnější abrazivní složení.

  • Přírodní pasty a pasty bez fluoru nabízejí šetrnou péči o ústní dutinu bez chemických složek pomocí přírodních látek.
  • Některé zubní pasty v sobě skloubí kombinaci několika účinků, jako je například bělící zubní pasta pro citlivé zuby.

Pro Dudlu sepsala: Martina Masopustová

Vyberte si na Dudlu vše pro ústní hygienu:

Přečtěte si tematické články z blogu:

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení